Kivifassaadi remont

AS Eskaro

ESKARO_FASS.jpg

Ilus fassaad rõõmustab alati silma. Kõige eredama mulje jätavad hooned, millel on arhitektuurne ja ajalooline väärtus. Kuid isegi stiilne modern või keerukas barokk kaotab oma võlu kui fassaad on remontimata või määrdunud. Kaasaegsetel , arhitektuuriliste iseärasusteta majadel, milles elame meie teiega, on hoolitsetud väljanägemine ja harmoneeruvad värvitoonid peamiseks väärtuseks ning hindamiskriteeriumiks.

KESKKONNA MÕJUD KIVIFASSAADILE
See, mida me nimetame mustuseks, on tegelikult tolm, liiv, sool ja muud orgaanilist või anorgaanilist päritolu ained. Praktiliselt kõik füüsilised, keemilised, bioloogilised ja mehaanilised määrdumise mehhanismid ja selle tulemusena kivi lagunemine, on seotud vee mõjuga. Sealjuures nii vedeliku kui ka jää kujul.Vihm, mis seinu mööda alla voolates, eriti koostöös tuulega, viib endaga kaasa tellise, kivi, ehitussegude ja betooni väikeseid osakesi. Tekivad tühimikud ja lohud. Peale selle on ka kivi struktuuris palju erineva suurusega poore, mille kaudu tungib niiskus konstruktsiooni. Seetõttu on igasuguse kattematerjali tähtsaimaks funktsiooniks kaitsta fassaadi niiskuse eest. Eriti aktiivselt toimub kivi purunemine madalatel temperatuuridel. Kuiv kivi ei ole külmatundlik, kuid on võimeline imama vett. Muidugi imavad erinevad kivid vett erinevalt ja näiteks graniit on niiskuskindlam kui tellis. Sellest hoolimata paisuvad vee mõjul kõik kivimid. Külmumisel paisub vesi 20% ulatuses ja lõhub ümbritseva materjali. Moodustuvad mikropraod, mis omakorda koguvad vett ja purunemise protsess liigub kasvavas tempos. Ajaga mikropraod laienevad ja moodustuvad juba silmaga märgatavad kahjustused. Vesi soodustab ka mikroorganismide (hallitusseente, sambla, samblike, mikrovetikate) tekkimist ning paljunemist, mis söövitavad pinda happeliste eritistega.Vee mõjul toimub soolade tungimine ehitusmaterjali seest pinnale. Siin soolad kristalliseeruvad ja moodustuvad soolalaigud. Kõrgekvaliteetsed fassaadivärvid ja nõuetekohane pinna ettevalmistus kindlustavad kauaaegse kaitse fassaadidele ümbritseva keskkonna kahjuliku mõju eest. Seda loomulikult õige fassaadi ekspluatatsiooni korral.

ESKARO AITAB
Kuna fassaadide määrdumise ja lagunemise põhjuseid on väga palju, siis reeglid nendega võitlemiseks puuduvad. Paljud nõudmised, mis fassaadikatetele esitatakse, ei saa sisalduda ühes, isegi mitte universaalses tootes. Iga konkreetne juhus nõuab individuaalset lähenemist. Nagu näitab statistika, sõltub remondi edukuse ja usaldusväärsuse protsent peamiselt tehniliste soovituste järgimisest pinna ettevalmistusel ja värvi valikust. Töö valesti valitud, olgugi väga hea värviga, võib viia mittesoovitavate tagajärgedeni. Alati pole lihtne kindlaks teha, millist materjali on varem kasutatud ja millele tähelepanu pöörata uue remondi käigus. Seetõttu pakub AS Eskaro konsultatsioone kõikide remondiküsimuste korral, mis puudutavad meie firma toodangut. Ärge eksperimenteerige kallihinnaliste ehitus- ja remonditöödega, parem helistage:ESKARO INFO COLOR telefonil 51 30 831.

ESKARO PAKUB
AS Eskaro pakub laia valikut tooteid, mis on mõeldud kivifassaadide remondiks alates kruntidest kuni toonitud värvideni. Kõik tooted vastavad kõige rangematele tänapäeva nõuetele. Ühest küljest peavad fassaadivärvid ära hoidma niiskuse tungimise konstruktsioonidesse (st. omama hüdrofoobsust), teisest küljest peavad läbi laskma veeaure (peavad omama aurude läbilaskevõimet). Selliste omadustega võib iseloomustada Eskaro vesidispersioon-fassaadivärve. Peale selle on nad elastsed, omavad mehhaanilist vastupidavust, on vastupidavad ilmastiku tingimustele ning annavad kattele suurepärased kaitsvad omadused ning nende kasutamine on lihtne ja mugav. Värve kantakse pinnale pintsliga, rulliga või pihustiga.

KRUNDID

Akrit F Primer
Enne pinnale kandmist on seda kontsentraati vaja lahjendada. Akrit F Primer vähendab pinna poorsust, annab talle tugevuse ja suurendab naket katva värvikihi ning pinna vahel.
Aquastop Waterproof S
Aquastop Waterproof W
Need on hüdrofobisaatorid. Järelikult nendega töödeldud pind omandab võime tõrjuda vett ja ei lase sel pinda imbuda. Aquastop`ide kasutamine vähendab pinna määrdumist, paneb kinni soolalaikude tekke ning mikrovetikate kasvu. Esimene neist toodetest on ette nähtud naturaalse kivi töötlemiseks (lihvimata graniit, dolomiit jt.)
Teine toode on vastupidav leelistele, mis lubab töödelda värsket betoonpinda, krohvi, silikaattellist. On ju teada, et selliseid pindu on kõrge leelisesisalduse tõttu võimalik värvida alles 30 päeva pärast. Aquastop Waterproof W kaitseb fassaadi ja võimaldab pikaaja-liselt vältida kahjulike ilmastiku-mõjude tagajärgi nii enne kui pä-rast värvimist.
Bioaktiv
Kasutusvalmis krunt ühtlustab pinna poorsust, sisaldab hallitus- ja samblavastaseid lisandeid. Soovitatakse soklite krunti-miseks enne värvimist.
Biotol Optima
Vahend pinnalt hallituse eemaldamiseks

FASSAADI VÄRVID

Sokkel
Spetsiaalne vesidispersioonvärv hoone soklile. Sisaldab aineid, mis võimaldavad lihtsalt eemaldada mustust, hallitusvastaseid lisandeid ja aineid, mis takistavad sambla ja mikrovetikate kasvu.
Bastion
Matt akrüülfassaadivärv betoon- ja tugevate krohvpindade värvimiseks. Võimaldab töötada madalatel temperatuuridel (kuni -5°C), tingimusel, et pind on vaba jääst ja lumest. Värvil on head hüdrofoobsed omadused ja hea aurude läbilaskevõime.
Akrit F
Matt ilmastikukindel fassaadivärv betooni, krohvi, tsement- lubisegude, tsementkiudplaatide värvimiseks. Omab head aurude läbilaskevõimet.
Forsil
Siloksaaniga modifitseeritud akrüülvärv. Ette nähtud betooni, kergbetooni, krohvitud keramsiitplokkide, krohvitud tsementlubi ja lubitsementsegude värvimiseks. Hüdrofoobsete omadustega ja hea aurude läbilaskvusega.

ESKARO SOOVITAB
Fassaadimaterjalide valikul on oluline teada nende sobivust ühele või teisele pinna tüübile. Iga konkreetse fassaadi jaoks kehtivad kindlad, ainult sellele pinnale sobivad krundid ja värvid. Eskaro tooted kivifassaadidele.

Pind
Värv/krunt
Tsement-lubi ja lubitsement krohv Betoon Tellis Akrüüllateks-värvidega värvitud pind

Akrit F Primer 

+

+

+

-

Waterproof S

-

+

+

-

Waterproof   W

+

+

+

-

Biotol Optima

+

+

+

+

Bioaktiv 

+

+

+

-

Akrit F 

+

++

+

+

Forsil

++

+

+

+

Bastion

-

++

-

-

Sokkel

+

+

-

+


++ sobib suurepäraselt
+ sobib
- ei kasutata

ESKARO_FASS2.jpg

Nii rääkis Tallinna arhitektuuri ja värvi harmooniast eesti maalikunsti suur autoriteet Jüri Arrak kohtumisel arhitektidega:
Mida tähendab minu jaoks harmoonia arhitektuuris? Selgitan seda näite najal, mida märkasin aastat kümme tagasi: kui seista ühe tänava otsas, näiteks kasvõi Liivalaia või Viru tänava otsas ja seda vaadata perspektiivis, siis olenemata, mis ajal need majad on ehitatud, moodustab rütmi seina- ja aknapindade vaheline vahekord. Olgu siis 19. või 20. sajandi maja, kõrgused ei tohi olla väga erinevad. See on üks klassikalise harmoonia printsiip. Seetõttu on minu kui kunstniku jaoks tähtis eelkõige, et pildil nagu ka linnas sulaksid kõik elemendid üheks harmooniliseks tervikuks. Viimastel aastatel võib värvilisi fassaade näha mitte ainult eramajade sektoris, kus on alati hoolitud eluaseme ilust ja originaalsusest, vaid ka korrusmajade rajoonides. Kui pole võimalik värvida tervet fassaadi, siis kaunistatakse värviliste fragmentidega otsaseinu või tuuakse värvidega välja rõdud ja soklid. Vahest harmoneeruvad valitud toonid naabermajadega või ümbritseva maastikuga. Kuid kahjuks tuleb ette lihtsalt karjuvaid fassaade, mille värvid ei taha kuidagi omavahel sobida. Eskarocolor pakub spetsiaalselt väljatöötatud toonide süsteemi. Fassaadivärvide toonimisel on oma spetsiifika, mis põhineb valguskindlatel ja ilmastikukindlatel pigmentidel. Eskarocoloril on fassaadivärvide toonimiseks värvikataloog Dawn Exterior.
Kui soovite näha oma maja ilusa, stiilse ja kvaliteetse viimistlusega,siis ootame teid!

Küsige Eskaro värve ehitusmaterjalide kauplustest.
Eskaro AS - Eesti kvaliteetvärvide tootja aastast 1993.
Info tel. 621 7949, 621 7959
www.eskaro.com

Eskaro-logo1.jpg