Nika rõdude ja terrasside klaasimissüsteem


NIKA  rõdude- ja terrasside klaasismissüsteem

Nika rõdude ja terrasside klaasimissüsteem on üks Euroopa juhtivaid klaasimisssüsteeme mida kasutatakse Saksamaal, Põhjamaades, Soomes ja Balti riikides. Emaettevõte töötab alates 1939 aastast eriklaaside süsteemide valmistajana.  NIKA  rõdude- ja terrasside klaasismissüsteemi abil saame kinni ehitada ilma ühegi vertikaalraamita nii rõdud, kui ka terrassid.

Klaasitud rõdude- ja terrasside eelisteks on:

  • hoone konstruktsioonide kaitstus sademete eest
  • vähenenud müra ruumides (rõdul väheneb müra 12-13 db ja rõdu  taga asuvas ruumis juba 25-26 db)
  • vähenenud soojakadu
  • suurenenud turvalisus
  • nende ruumide pikem kasutusaeg (kevad tuleb varem ja talv hiljem)

Ehitus

NIKA  rõdude- ja terrasside klaasismissüsteem koosneb alumiiniumist üla – ja ala juhtprofiilidest, millede vahel on ilma vertikaalraamideta karastatud klaasidest konstruktsioonid. Klaaskonstruktsioonid saab liigutada mööda juhtprofiile rõdu – või terrassi servadesse, kus need saab avada sissepoole. Antud konstruktsioon võimaldab avada rõdu või terrassi täielikult. Avatavaid klaase on lihtne pesta mõlemalt poolt, mis teeb selle süsteemi hoolduse eriti lihtsaks. NB ! Kõik klaasid liiguvad ka üle nurkade mis tähendab seda et NIKA süsteeme saab kasutada ka nurgeliste ava katmisel. Kinnitus on nii betoon- kui ka puu - ja metallipindadele. Kui kaetavad avad ei ole täpselt mõõdus, siis kasutatakse spetsiaalseid teleskoop kinnitus- ja juhtsiine ja profiile.

Materjal

Juhtsiinid on pulbervärviga värvitud alumiinium ( põhivärv on valge ja tume pruun). Eritellimusel on võimalik kasutada kõiki värve mida saab värvida RAL kaardi alusel. Klaasid on karastatud kas 6 mm või 8 mm ja vastavad DIN-1249-12 nõuetele. Klaaside laius on 400- 800 mm. Klaaside servad on lihvitud. Klaaside vertikaalservades võib kasutada ka tihendusliistusid. Liugmehanismid on valmistatud roostevabast terasest, messingust ja ilmastikukindlast eriplastist. Tuulelukkudena kasutatakse eriplasti ja karvtihendeid.

Hooldus

Klaase pestakse tavaliste klaasipesuainetega ja liugurmehanismi võib kevadel ja sügisel määrida tavaliste silikoonõlidega, et tagade liikuvate osade vaikne ja sujuv töö.

Paigaldus

NIKA  rõdude- ja terrasside klaasismissüsteemi võivad paigaldada ainult volitatud müüjad ja nende esindajad, kes on saanud erialase väljaõppe ja omavad vastavaalast töökogemust.

Patetendid ja katsetused

NIKA  rõdude- ja terrasside klaasismissüsteemile on väljastatud mitmeid patente ja süsteemid on katsetatud VTT –s tuulesurvele erisuundades  . Samuti on süsteem katsetatud Saksa laborites ja see süsteem omab ainukesena TÜV  ( Berlin-Brandenburg Prüfservice GmbH)- heakskiitu Saksamaal. Katsetulemustega saate tutvuda tootja – tehases . Klaasisüsteem vastab DIN-1249-12 nõuetele ( Rosenheim Institut für Fenstertechnik ).  Süsteemi on ka kontrollitud dipl.ins hr. Lothar Dimmler poolt büroos Ingenieur-und Sachverständigenbüro für Bauwesen.

Garantii

Tootja annab NIKA  rõdude- ja terrasside klaasismissüsteemile 5 aastase garantii kui need on müüdud ja paigaldatud volitatud müüja poolt. Garantii tingimused peavada olema kooskõlas YSE – 1998 nõuetega.

Rõdud

NIKA  rõdude klaasimissüsteem on välja töötatud korrusmajade nõudmisi ja vajadusi arvestades. Loomisel on rõhk asetatud turvalisusele, töökindlusele ja kergesti käsitlemisele ning hooldusele. Rõdude klaasimissüsteem sobib nii uusehitustele kui ka vanade rõdude remontimiseks andes rõdude kasutamisel täiesti uue elukvaliteedi. Antud rõdude klaasimissüsteem sobib kõigi rõdupiiretega liikudes vabalt üle erinevate nurkade.

Terrassid

NIKA   terrasside klaasismissüsteem sobib kõigi eramajade kaetud terrasside katmiseks klaasidega. Terassiklaasid on alt kandvad, mis teevad selle süsteemi eriti turvaliseks ja kõikjal kasutatavaks.

Rõdupiirded

NIKA  rõdude- ja terrasside piirete süsteem sobib korrusmajade rõdudele ja eramajade terrassidele kuhu on projekteeritud piire. Konstruktsioonid koosnevad alumiiniumprofiilidest, millede külge saab kinnitada muid kattematerjale paksusega 8-10 mm või ka lamineeritud  klaasi 4 + 4