Köögitehnika

Tehnikastuudio

B0000082.jpg

Otsustades valida uus elusase, on teil kindlasti ka võimalus lasta valmistada oma soovidele vastav köögimööbel. Sellisel juhul seisate silmitsi ka uue köögitehnika valikuga. Kindlasti soovite, et uus köök vastaks ka kõige nõudlikumale maitsele ning oleks funktsionaalne ja ajatu ka aastate pärast. Lisaks kohale, kus valmib maitsev toit, on köök ka osa teie uuest kodust, kus veedate palju oma vaba aega.
Tänapäeva „köögiabilised” paigaldatakse üldjuhul köögimööbli sisse, ehk integreeritakse. See võimaldab ruumilahendusi efektiivsemalt ära kasutada, jättes köögist ühtlase terviku mulje.  Tõenäoliselt vajate uues köögis ahju ja pliidiplaati. Neid on teil võimalik paigaldada omavahel kohakuti või näiteks asetada ahi mugavamale kohale umbes silmade kõrgusele. Kuna sellisel juhul on ahi ja pliidiplaat üksteisest sõltumatud, võite kasutada näiteks elektrilist ahju ja gaasiplaati. Samuti võite kõrvuti tööpinna sisse ehitada wok-gaasiplaadi,keraamilise pliidiplaadi, grilli ja fritüüri.
Et nauditavast söögivalmistamisest ei saaks osa teie ülejäänud eluase, on soovitav köögis kasutada õhupuhastajat. Reeglina asetatakse see pliidiplaadi kohale u.50-80cm kõrgusele pliidipinnast. Õhupuhastaja värvus, disain ja võimsus peaks olema vastavuses köögi suuruse ning ülejäänud köögitehnikaga. Õhupuhastaja võite paigaldada nii seinale kui ka kinnitusega lakke. Viimasel juhul on toidu valmistamine viidud köögi keskel asuvale saarele. Õhupuhastaja efektiivsust mõõdetakse m³/h. Hea tulemuse saate siis vastavalt 400 ja 800 m³ võimsuse vahel valides. Oluline on meeles pidada, et liiga võimas äratõmme võib endaga kaasa tuua ka märgatava mürataseme tõusu!
Parima toidu valmistamisel vajate kindlasti värsket toorainet. Selleks aga peab olema käepärast piisavalt mahukas ja funktsionaalne külmutuskapp. Nagu ka ülejäänud köögitehnika puhul võimaldab külmik integreerimist. Võimalusi on alates 85cm kõrgusest tööpinnaalusest külmikust ja lõpetades 178cm kõrguse mudeliga. Ka sügavkülmiku olemasolu ja asetsemist, kas üleval või allpool, on võimalik vastavalt soovile valida. Suuremate ruumilahenduste puhul on aina populaarsust kogumas ka 90cm laiusega kahe kõrvuti asetseva uksega külmikud. Lisaks erinevale välisilmele on saadaval ka jäämasinaga külmutuskapid, mis võimaldavad jahutada jooke purustatud jääga ja lisada külma vett. Ka „retro-tüüpi” 50.-ndate aastate disainiga erivärvilised külmikud võivad teie uut kööki hubasemaks muuta.

Kui maitsev söök on nauditud, on nõudepesumasin see abiline, kes tagab teile lihtsa vaevaga puhtad ja säravad nõud. Tähelepanu väärib fakt, et kui kasutate igapäevaselt nõudepesumasinat, võidate aastas oma pere jaoks vähemalt nädalajagu vaba aega. Rääkimata veekulu minimaliseerimisest. Ka nõudepesumasinat valides saate valida sobivaima variandi 45cm (9 komplekti nõusid) või 60cm (12 komplekti nõusid) laiuse mudeli vahel. Vastavalt soovile siis kas integreerite mööbli ukse taha või jätate juhtimispaneeli nähtavale. Soovi korral leiate ka roostevaba uksega nõudepesumasina, lihtsamal juhul valge esipaneeliga variandi.

Kõikide tänapäeval Euroopas pakutavate kodumasinate märksõnaks on ökonoomsus. Tagasihoidlikult elektrit tarbiva kodutehnika puhul säästate raha ja jätate ka meie lastele tulevikuks puhtama elukeskkonna.  Soovin teile mugavat elu teie uues kodus!

Kalle Kaljurahn
Tehnikastuudio