Radooniandur Ramon2.2

ramon-2-2.jpgHooli endast, oma lähedastest ja sõpradest! Radoon ei ole pseudoprobleem, vaid väga raskeid terviseprobleeme tekitav looduslik radioaktiivne gaas. Radoon tekib maapinnas loodusliku uraani lagunemisel ning tungib hoonetesse peamiselt vundamendipragude kaudu.

Igal aastal haigestub radooni tõttu kopsuvähki Eestis umbes sada inimest.

Radooni mõõteseade on mõeldud kasutamiseks kodudes ja kontorites radooni taseme mõõtmiseks aga ka pikaajaliseks radoonisisalduse jälgimiseks.

Seadme kasutamine on tehtud väga lihtsaks. Komplektiga on kaasas eestikeelne juhend ning kõik vajalik, et seadet kohe kasutama hakata.

Ekraanilt on võimalik jälgida pidevalt radooni taset ühikuga bekerelli ühes kuupmeetris (Bq/m³). Uutes hoonetes ei tohi radooni tase ületada 200Bq/m³.

Kui radoonitase tõuseb ohtlikult kõrgele, saate avada aknad ja uksed ning tuulutada ruume radoonisisalduse vähendamiseks. Nii vähendate koheselt ohtliku gaasi mõju tervisele.

Kui radoonitase on pidevalt liiga kõrge, aitavad spetsialistid teil välja selgitada, kas probleemi põhjustab radoon maapinnas, ehitusmaterjalides või hoopis joogivees, ning pakuvad välja lahendused, mida ette võtta ruumidest radooni ärajuhtimiseks.

Osta radooniandur siit!