Kivikatus - betoonkatusekivi Est-Stein

Monier OÜ

MATERJALID


EST-STEINI katusekivi toodet-akse AS Kunda Nordic Tsemendi tsemendist CEM I 42,5 R ja Saksa firma Bayer AG värvipigmendist. Kivid on kaetud Norras valmistatud spetsiaalse pinnakaitsevärviga.

Lafarge-1.jpg

KATUSEKIVID

 • Lux
 • Elegant

ERIKIVID

 • X – harjakivi
 • T – harjakivi
 • Y – harjakivi
 • Harja algus- ja lõpukivi
 • Tuulutuskivi
 • Äärekivi
Lafarge-2.jpg

VÄRVID

Toodangu nomenklatuuris on kivid värvidega:

 • punane
 • must
 • pruun
 • hall
 • grafiithall
 • savikivi-punane
 • antiik
 • tumeroheline
VÄRVINÄIDISED
Lafarge-3.jpg

KVALITEET
Monier OÜ garanteerib 30 aasta jooksul katusekivide veepidavuse, külmakindluse ja murdetugevuse eeldusel, et betoonkatusekividest katuse ehitamisel on järgitud ESTSTEINI katusepaketi paigaldusjuhendis kehtestatud nõudeid. Monier OÜ toodetavatele EST-STEINI katusekividele on omistatud 18. mail 1999. a Keskuse EhitusTEST vastavustunnistus nr 99/25. EST-STEINI betoonkatusekivid vastavad EN 490:1994 nõuetele, mille määramiseks on kasutatud EN 491:1994 metoodikat. Igal aastal katsetatakse ESTSTEINI betoonkivide külmakindlust ja teisi parameetreid Keskuses EhitusTEST. Lisaks eelnevale kontrollitakse tehnilistest tingimustest kinnipidamist pidevalt ka TTÜ ja Monier laborites. Katusekive on testitud ka Saksamaal, Rootsis ja Soomes.

PAKEND
EST-STEINI kivid pakitakse kilesse puitalustel:

 • katusekivid 240 tk/alusel
 • harjakivid 130 või 65 tk/alusel
 • äärekivid 200 tk/alusel

LISATARVIKUD

 • Aluskatted
 • Ventilatsiooni läbiviigukomplekt
 • Antenni läbiviigukomplekt
 • Ventileeriv harjatihend
 • Katuseluuk
 • Katuseastmed
 • Lumetõke
 • Käigusillad
 • Ääreplekk
 • Neeluplekk
 • Neelupleki algus
 • Neelu väljajooks vasak/parem
 • Vihmaveesüsteemid
 • Korstna liiteplekid
 • Korstna- ja seinaliidete tihenduslint – Wakaflex 2
 • Kinnitusvahendid

PAIGALDAMINE
EST-STEINI kivikatuse paigaldamisel on soovitatav juhinduda trükisest “Katusepaketi paigaldusjuhend”. Kui katus on paigaldatud vastavalt õpetusele, annab Monier OÜ oma toodetele 30-aastase garantii. Lisainformatsioon paigalduse ja toodete kohta on internetis aadressil www.monier-roofing.ee

 

Lafarge-7.gif

* ei saa kasutada hinnakirjas pakutavaid neeluplekke ja katuseastmeid

ROOVLATTIDE VAHEKAUGUSED      
Ülemise roovi ülaserva kaugus katuseharjast peab sõltuvalt katusekaldest olema 25 – 40 mm, et reakivi kannaosa mahuks roovi ja harjalaua vahele. Teise roovi ja ülemise roovi vahele jääv  ala jagatakse võrdselt nii, et roovide vahekaugus oleks sõltuvalt katuse kaldest 320 – 375 mm.

Lafarge-4.gif
Lafarge-5.gif
Lafarge-6.gif

ALUSKATTED SPAN-FLEX FLEECE
Span-Flex Fleece on polüpropüleenplastikust aluskate. Kate on väga heade mehaaniliste omadustega (tõmbetugevus, venivus), olles samal ajal kerge ja hõlpsasti paigaldatav ka keerulisemates kohtades katusel. Kate on altpoolt kaetud kangaga, mis imab osa hoonest tulevast niiskusest endasse ja kondenseerunud vesi ei satu katusekonstruktsioonidesse. Span-Flex on läbinud UV-kiirtest tingitud vananemise testid ja vastab EN 1297 nõuetele, mistõttu võib jääda ka ilma pealiskatteta (kivideta) pikalevenivate ehitustööde ajaks.

TEHNILISED ANDMED
Materjal: polüpropüleenkile
Paksus: 0,2 mm
Kaal: 140 g/m2
Värvus: must (pealt), hall (alt)
Rulli mõõtmed (75 m2)
Laius: 1,5 m
Pikkus: 50 m
Kaal: 10,5 kg

Lafarge-8.gif

DIVOROLL UNIVERSAL S     
Divoroll Universal S on 4-kihiline polüpropüleenist “hingav” aluskate. Kasutatakse eelkõige soojustatud katusekonstruktsioonides, kuid sobib ka nn külmadele katustele. Katte hingavus tähendab seda, et ta laseb veeauru seest välja, tõkestades samal ajal väljastpoolt tuleva vee. Aluskatte üks serv on juba tootmise käigus varustatud iseliimuva teibiga, mis võimaldab paigaldada aluskatet õhutihedalt. Tänu sellele toimib aluskate ka tuuletõkkena ning võimaldab ehitada katuse-konstruktsioone efektiivsemalt ja optimaalsemalt. Aluskatte võrkarmatuur ja tugevdatud pealispind vähendavad ehituse käigus kattele tekkida võivate vigastuste ohtu ning tänu sellele võib kasutada ka aluslaudisel. Divoroll Universal S on läbinud UV-kiirtest tingitud vananemise testid ja vastab EN 1297 nõuetele, mistõttu võib jääda ka ilma pealiskatteta (kivideta) pikalevenivate ehitustööde ajaks.

TEHNILISED ANDMED
Toote tüüp: hingav aluskate
Materjal: 4-kihiline polüpropüleen
Paksus: 0,7 mm
Kaal: 152 g/m2
Värvus: hall
Rulli mõõtmed (75 m2)
Laius: 1,5 m
Pikkus: 50 m
Kaal: 7,5 kg

Lafarge-9.gif

ALUSKATTE PAIGALDUS
Enne aluskatte paigaldamist tuleb kontrollida katusepindade diagonaalide pikkusi, et ristuvad küljed oleksid teineteise suhtes täisnurga all. See tagab kiviridade ühtluse ning kokkuvõttes ka kogu katusepinna korrektsuse. Aluskate paigaldatakse ristisuunas üle sarikate, alustades räästast ning kinnitatakse 25 x 50 mm tuulutusliistudega. Mittehingavate aluskatete puhul jäetakse kattele sarikate vahel sõltuvalt katuse kaldest vähemalt 20 – 30 mm sügavune nõgu. Aluskatte paanid paigaldatakse 100 – 150 mm ülekattega, mis madalamate katusekallete (<20O) puhul peab olema 200 mm. Aluskatte paane jätkatakse sarikate kohal. Aluskatte keskmine kulu on umbes 15% suurem katusepinna suurusest.

KATUSE TUULUTUS
Täpsemalt lahendab katusekonstruktsiooni tuulutuse alati projekteerija. Katusekonstruktsiooni toimimise seisukohalt on oluline, et konstruktsiooni aurutõke oleks paigaldatud tihedalt. Katusekivide ja aluskatte ning soojustuse ja aluskatte vahelist ruumi tuleb ventileerida eraldi. Mittehingava aluskatte ja soojustuse vahelisse ruumi pääseb õhk tuulekasti laudade vahelistest avadest ning väljub harjatuulutuse või viilukolmnurga otstesse tehtud ventilatsiooniavade kaudu. Vajadusel saab kasutada ka tuulutuskive või ventilatsioonikorstnaid/torusid. Hingava aluskatte puhul ei jäeta soojustuse ja katte vahele tuulutusvahet. Aluskatte ja katusekivide vaheline osa ventileerub tuulutusliistu kanali kaudu.

Lafarge-10.jpg

UNIVERSAALNE HARJATIHEND METAL-ROLL
Universaalne harjatihend MetalRoll sobib nii horisontaal- kui kaldharjade tihendamiseks. Tihendi keskosa on valmistatud vettpidavast, kuid samas õhku läbilaskvast kangast, mis tagab väga hea ventileerimisvõime (230 cm2/ m) ning tänu alumiiniumtraadist armatuurile tihendi plastservades hoiab MetalRoll hästi oma kuju ning on tugev ja vastupidav. Heade kleepuvusomadustega liimiribad võimaldavad tihendit kasutada nii siledate kui ka profileeritud katusekattematerjalide puhul. Spetsiaalne tootmismeetod Crep-Tech võimaldab MetalRollil kuni 55% venida ja tänu sellele saab seda harjatihendit paigaldada ka kõige järsema profiiliga katusekivide puhul. Spetsiaalselt märgitud keskosa lihtsustab tihendi täpset kinnitamist harjale. Seega on MetalRoll paindlik kergesti paigaldatav harjatihend, mis tagab väga hea tiheduse ja kaitseb nii lume, vihma kui ka putukate eest.

TEHNILISED ANDMED
Materjal: alumiinium, polüpropüleen, butüül,
silikoon PR-HD.
Laius: 280 mm
Pikkus: 5 m
Kaal: 0,26 kg/m
Värvid: savikivi-punane, pruun, must

Lafarge-11.jpg

VENTILEERIV HARJATIHEND
Ventileeriv harjatihend on tõhus lahendus harja kuivana hoidmiseks ning parandab oluliselt harja piirkonna ventilatsiooni. Servades asetsev spetsiaalne materjal on sobitatav katusekatte profiiliga ning kaitseb vihma ja lume sissetungimise eest.

KASUTAMINE
Universaalne ventileeriv harjatihend sobib kõigile väiksemamõõtmeliste profiilidega katusekatte materjalidele. Harjatihend kinnitatakse harjalauale. Ventilatsiooniavade ristlõige (max 380 cm2/m) garanteerib hea tsirkulatsiooni harjal,mis vastab standardi DIN 4108 nõuetele.

PAIGALDAMINE
Ventileeriva harjatihendi paigaldamine on kiire ja lihtne, see fikseeritakse harjalaua külge naeltega. Seejärel kinnitatakse harjakivid nagu tavaliselt.

TEHNILISED ANDMED
Materjal: kõrgekvaliteetne plast spetsiaalsest
ilmastikukindlast materjalist servadega
Pikkus: 110 cm
Värvid: punane, pruun, must
Kulu: 1 tükk/jm

Lafarge-12.jpg

KINNITUSVAHENDID
REAKIVIKLAMBER
Tsingitud klambrit kasutatakse reakivide kinnitamiseks roovi külge. Klambritega kivide kinnitamine on oluliselt mugavam kui naeltega: väheneb oht kinnituse käigus kive vigastada ning puudub ka vajadus kive täiendavalt puurida, kui auk kivis ei ole läbiv. Kui katusekalle on üle 45º, kinnitatakse iga viies kivi, jälgides, et klambriread kulgeksid diagonaalsuunas. Kui kalle on üle 60º, tuleb kinnitada kõik kivid. Samuti tuleb arvestada maja asukoha klimaatilist eripära – mere ääres ja väga tuulises paigas on soovitatav kinnitada kõik kivid. Peale kivi paigaldamist roovile seotakse klamber kivi servaga sellisel kõrgusel, mis võimaldab klambrit mugavalt roovi külge kinnitada.

TEHNILISED ANDMED
Paksus: 0,5 mm
Kaal: 20 g
Materjal: kuumtsingitud teras (DX51D+Z275)

Lafarge-13.jpg

HARJAKIVIKLAMBER
Spetsiaalne kinnitusvahend harjakivide fikseerimiseks. Harjakiviklamber paigutatakse harjakivile nii, et klambri kõrgemas osas olev ava jääks kohakuti kivis oleva avaga ning kinnitatakse kruviga (4,2 x 65 mm) harjakivi külge. Klambri madalm osa kinnitatakse kruviga (4,2 x 65 mm) vahetult harjalaua külge. Kruvide asemel võib kasutada sobivate mõõtudega naelu.


TEHNILISED ANDMED
Paksus: 1 mm
Kaal: 25 g
Materjal:kuumtsingitud teras (DX51D+Z275)
Värv: savikivi-punane, must

Lafarge-14.jpg

LÕIGATUD KIVI KLAMBER
Lõigatud kivi klamber on mõeldud kasutamiseks kivide puhul, mille paksus on vahemikus 8 – 6
mm ja mille kinnitamine tavalise reakiviklambri või -naelaga on võimatu: neelude, kaldharjade ja muude katuse läbiviikude ehitamisel. Klamber lihtsustab oluliselt keeruliste sõlmede lahendamist ja säästab aega. Klambri kinnitamiseks lõigatud kivi külge kasutatakse haamrit. Kaldharjade puhul kinnitatakse klamber kivi esimesele kolmandikule, neelude puhul kivi keskosasse, kunagi ei kinnitata klambrit aga kivi lukule. Veendumaks, et kinnitus on piisavalt tugev, tuleks proovida klambrit kivi küljest lahti tõmmata. Kinnitamisel tuleb jälgida, et klambri pikem nagadega külg jääks kivi tagumisele küljele. Kaldharjade puhul kasutatakse klambri fikseerimiseks harjalaua külge kinnitatud roostevaba kruvi või naela, mille ümber tõmmatakse tugevalt klambri küljes olev traat.


TEHNILISED ANDMED
Laius: 30 mm
Kaal: 20 g
Materjal: roostevaba teras
Kulu: 1 klamber kivi kohta

Lafarge-15.jpg

HARJALAUA KINNITUSKLAMBER

 • 180 x 40 x 1,5 mm harjalaua tsingitud kinnitusklamber.
  Perforeering võimaldab kasutada
  sujuvalt erinevate katusekallete puhul.
 • Soovituslik kinnituste samm 45 – 90 cm
  (sõltuvalt katusekivide profiilist, katuse kõrgusest
  ja tuulekoormusest). Topeltkinnitus
  harja otstes.
 • Võimalik kasutada kinnitamiseks nii roovidele
  kui ka sarikatele.
 • Kinnitus roovidele kruvidega (4,2 x 25 või
  32 mm). Võimaldab peale kinnitamist reguleerida
  ca 2 cm ulatuses harjalaua kõrgust.
  Harjalauana saab kasutada katuseroovi
  ( 50 x 50 mm).

Monier OÜ
esindusesed:

Pärnu mnt 139
11317 Tallinn          
Tel: 627 5560, 627 5572
Faks: 627 5573

Riia mnt 140 C
51014 TARTU
Tel.   7390 128
Faks 7390 261
         

E-mail: katus@monier.com