FRANKE - Köögivalamute lipulaev

Vennad-Dahl

franke1.jpg

Osta uusim FRANKE sanitaartehnika siit!
FRANKE
 
asutati 1911. aastal Šveitsis Hermann Franke poolt. Alguses valmistati lihtsaid terasplekist tooteid (vihmaveetorud jms.), kuid juba enne teist maailmasõda tuli seeriatootmisesse roostevabast terasest keevitatud valamu. 1939 a. peale isa surma võttis poeg Walter ettevõtte üle. Vahetult pärast sõda alustas Franke oma toodete eksporti Euroopa maadesse. 1950. aastal tegi ettevõte oma esimese välisinvesteeringu asutades tütarfirma Saksamaal, kellest tänaseks on saanud Euroopa suurim valamutootja. FRANKE geograafiline haare on järjekindlalt laienenud. Eriti aktiivseks muutus rahvusvahelise turu hõivamine peale Walter Franke surma 1975.aastal, mil ettevõtte võttis üle tema sõber Willy Pieper, kes juhib tegevust tänapäevani. Praegu on FRANKE-l 85 ettevõtet Euroopas, Lõuna- ja Põhja- Ameerikas, Aasias, Aafrikas ja Austraalias.

Tegevusalad 
Põhiliseks tegevusalaks on köögitehnika väljatöötamine, tootmine ja turustamine. Sanitaartehnika, mis on eeskätt suunatud avalikele ruumidele, on samuti tähtsal kohal. Olulisteks toodeteks on erivalamud, seebi ja paberidosaatorid, roostevabast terasest WC potid, urinaalid jne. Peale selle on toodangus oluline osa kiirtoidu restoranide sisseseadetel. Aastaid on Franke olnud McDonalds’i restoraniketi sisseseadete peatöövõtja. Momendil on aktuaalne koostöö IKEA kiirtoidurestorani ketiga Samuti valmistatakse roostevabast terasest joogikonteinerid. Palaval päeval vaadiõllega janu kustutades on üsna tõenäoline, et leti all on Frankes toodetud vaat. Tänu väga täpsele töötlustehnikale tehakse ka Franke tehastes mitmesuguseid perfektset töötlust nõudvaid seadmeid, olgu need meditsiiniseadmed või isegi kosmoserakettide osad. Maailma suurim köögivalamu tehas asub siiski Saksamaal, kust Eestisse tulebki lõviosa valamuid. Graniitvalamud on valmistatud Šotimaal, sanitaartehnikaga varustab peamiselt Franke Austria. Peale selle on Eesti turul oma kindla koha leidnud ka Franke Soome toodang. Seda just eeskätt majandusruumidele sobilike valamute osas.

franke.jpg franke2.jpg

Köögitehnika 

  • Köögivalamud kauakestvatest materjalidest- roostevabast terasest ja graniidist.
  • Segistid, mille eripäraks on funktsionaalsuse kõrval nende värvi ja disaini sobimine köögivalamutega. 
  • Jäätmete sorteerimissüsteemidsorterid, mille valik alates sellest aastast on oluliselt laienenud.
  • Õhupuhastid. Seoses maailma juhtiva õhupuhastite tootja Faberi äsjase ostuga Franke poolt on ka köögi õhupuhastid tõusnud Franke tooteprogrammis tähtsale kohale.

Vaatmata sellele, et Franke arvukaid ettevõtteid võib leida praktiliselt kõigis maailmajagudes, toimub kontserni juhtimine endiselt Šveitsist, mis jätab ärifilosoofiale oma pitseri – tarnitavat toodangut iseloomustavad innovatiivsus, kauakestvus, esteetilisus ja ergonoomilisus.

AS Vennad-Dahl

Franke-logo.jpg