Ross Lovegrove'i modernne ja minimalistlik kollektsiooniga MOD

mod1.jpgKollektsioon MOD täidab VitrA vajaduse elujõulise ja puhta lahenduse järele, mis annaks keskmise segmendi tootevalikule lisaväärtust. MOD ei ole Istanbuli kollektsiooni täiendus, vaid räägib täiesti iseseisvat terviklikku keelt, sekundeerides kaasaegse tööstusdisaini võidukäigule ja kontrollitult lineaarse graafilise sisekujunduse esilekerkivale mõjule.

Ülesandeks oli välja töötada selline disainiloogika, mille tulemiks oleks intelligentne moodulisüsteem, mis ühtlasi viitaks diskreetselt vee säästlikule igapäevatarbimisele.

Nii võttis Ross Lovegrove tootmisprotsessid uuesti luubi alla, et keraamikat veelgi õhendada ja kergendada ja nii vähendada materjali massi, põletusaega ja lõpuks ka kulusid, nii et kõik disainifilosoofia aspektid peegelduksid tootesarja universaalsuses.

mod2.jpg

Seda igati mitmekülgset tootesarja saab kohandada pea kõikide arhitektuuriliste tingimustega ning samas on sari ka piisavalt kompaktne, et pakkuda globaalselt praktilist lahendust enamikus kultuuriruumides. MOD on kujundatud ja välja arendatud selleks, et ühendada kõiki keraamiliste tehnoloogiate vallas tehtavaid edusamme ja vastata maailma eri turgude vajadustele.

Ka seadmestiku puhul on pööratud sama suurt tähelepanu kahandamisele ja orgaanilisele mineralisatsioonile ikka selleks, et leida täielikku toodet, kus kõik materjalid, funktsioonid ja tüpoloogiad on harmoonias.

Näiteks on MODi valamusegistid väiksema läbimõõduga, et nii piirata veekasutust. Lisaks eelistatakse kollektsioonis kasutada uudset joystick-juhtseadet ja padrunmehhanisme.

Samuti on tehtud suuri jõupingutusi põhielementide proportsioonide tasakaalustamiseks ning uuritud nende koostoimet siseruumides, et vabastada põrandaid ja muid pindu üleliigsest ja et jätta põhielementide ümber ohtralt ruumi.

Uudne on ka moodulsüsteem, kus traditsiooniliselt rasked aluselemendid on asendatud katetega, mille materjale ja hinnaklassi on võimalik vastavalt isiklikule maitsele ja eelarvele ise valida.