Karelia parkett

Karelia

karelia_logo.gif

Osta siit!

Soome kaubamärki Kareliat sobib iseloomustama kõige enam lugu tema saamisloost:

Karelia asutaja, Hr Heikki Väänänen, oli praktiliselt kogu oma elu pidanud põrandate paigaldaja ametit. Ta teadis puidust ja põrandatest kõike. Kui talle ühel päeval pakuti müüa väiksemat põrandatehast, oligi Karelia sündinud. Kuna Heikki teadis kõike erinevate puitude ja põrandate headest ja halbadest külgedest, võttis ta eesmärgiks hakata tootma parimat põrandat, mis on vaba kõikidest vigadest, millega ta paigaldajana kokku oli puutunud. Seda põhimõtet on järgitud toodete arendamisel alates 1982. a. tänaseni, mil tootmisega alustati. Toodetakse 3-kihilist laudparketti erinevatest puitudest ning erineva pinnaviimistlusega.

Karelia kuulub FinnWoodFloors OY gruppi ning on üks juhtivatest laudparketi tootjatest Euroopas, 2004 a. käive ulatus 111,1 miljoni euroni, esindatud ollakse 29-s riigis. Tehased asuvad Kuopios ja Tuupovaaras.

Karelia põhiväärtused on järgmised:
· pikaajaline partnerlus, mis põhineb vastastikulisel usaldusel;
· oskuste ja teadmiste jagamine omavahel, teadmuspõhine sisekliima;
· innovaatilisusesse investeerimine, mis lähtub klientide vajadustest ja soovidest;
· keskkonnasäästlikkuse ja eetilisuse printsiibist lähtumine igapäevastes toimingutes.

Tehnoloogilised eelised:
1. Kasutatakse ainult väga kvaliteetset toormaterjali. Laudparketi kaks alumist kihti (kuusest) hangitakse Soomest, kus puit on aeglase kasvuga, tihedam ning harjunud meie põhjamaise kliimaga. See vähendab õhuniiskuse ja temperatuuri kõikumiste mõjul paratamatult toimuvat puidu elamist. Pealiskihi materjalist kontrollitakse iga lipp lisaks masinatele ka veel järjestikku seitsme inimese poolt. Nii on vigaste tükkide sattumine parketti välistatud.
2. Profiloc kinnitussüsteem, mida loetakse kõige paremaks klikksüsteemiks Euroopas, võimaldab põrandat paigaldada väga kerge vaevaga ka asjatundmatul inimesel. Profiloc kinnitussüsteem vähendab parketilaudade vahele pragude tekkimise ohtu talvisel madala õhuniiskusega perioodil. Kui tolerants kokku pandud parketilaudade vahel võib olla 0,1 mm, siis Kareli puhul on normiks 0,04-0,06 mm.
3. Tehases töödeldud pealispind tagab ühlase ja täiusliku õli- või lakikihi. Töödeldud on ka laua servad, mis kaitseb laua vahesid niiksuse ja mustuse eest ning hoiab seeläbi ära servade üles kerkimise.

saar_Polar_3.jpg tamm_RB_antiik.jpg
tamm_RB_Na.jpg wenge_calssic2.jpg