Võrumaa esindusstaadion sai nurgakivi


Pressiteade 04.07.2008

Täna asetati Võru Spordikeskuse staadionile ja tribüünihoonele pidulikult nurgakivi.

Nurgakivi asetamise tseremooniast võttis osa kultuuriminister Laine Jänes, kes rõhutas staadioni olulisust rahva tervise parandamisel ning avaldas lootust, et staadionil hakkavad harjutama ka tulevased olümpialootused. Pr Jänes kinnitas, et kultuuriministeerium jätkab Võru Spordikeskuse staadioni ehituse toetamist.

Võru linnapea Kersti Kõosaar tõi välja staadioni valmimise olulisuse Võru linna jaoks. Praegu kasutuses olev staadion on üle 50 aasta vana, nii on Võru linnas tungiv vajadus uue staadioni järgi.

Staadion peaks valmima käesoleva aasta 31. oktoobriks ning selle pidulik avaüritus on planeeritud järgmise aasta kevadesse. Staadioni maksumuseks kujuneb 23,8 miljonit krooni ja seda ehitab AS Merko Tartu.

Staadionile tuleb 400-meetrine kuue rajaga jooksuring, 100-meetrine kaheksa rajaga sprindisirge, täismõõtmetes loodusliku murukattega jalgpalliväljak ning kõik võimalused kergejõustiku välialade harrastamiseks. Valmiva staadioni tribüünile mahub 1664 pealtvaatajat.

Staadioni ja tribüünihoone ehitamine on Võru spordikompleksi valmimise teine etapp. 2006. aasta 1. märtsil avati spordihuvilistele mahukas kergejõustiku- ja pallimängude sisehall, koos jõusaali, judo- ja aeroobikasaaliga.