Fenestra puit-alumiiniumaken

Fenestra AS

fenestra2.jpg


Valgus mängib... Valgus on elu allikas. Seda teame siin kaamose piiril elades ülihästi. Kõik tunnevad rõõmu kevadest, mil päike kõrgema kaarega hakkab käima, ja süütame võimalikult palju lampe, läidame kaminaid ja küünlaid, kui pime aeg käes. Hea on lükata eest kardinad, tunda mõnu tuppa voogavast valgusest ja vaatepildist, mis avaneb aknast. Hea on see siis, kui aknaraamide vahelt ei vihise tuul ja kui tänaval toimuvast saab aimu liikumise, mitte kostuva müra tõttu. Fenestral on pakkuda palju, et igaühe elamine oleks valgusküllane ja soe, kodu nime vääriline paik. Naturaalsetest materjalidest valmistatavad aknad ja rõduuksed on osake looduslikust elukeskkonnast, mida hindame seda enam, mida rohkem ümbritseb meid kõrgtehnoloogia ja võimalus seigelda küberruumides. Headest akendest langev looduslik valgus mängib kodu õdusamaks. Fenestral on rõõm sellele igati kaasa aidata.

Kuidas valida akent?

Akende ja rõduuste valimine on sama oluline kui maja vundamendi konstruktsiooni või katusekattematerjali üle otsustamine – see on investeering aastakümneteks. Nii vanema maja rekonstrueerimise kui ka uue projekteerimise korral tuleb aknaid käsitleda kui ühtse terviku lahutamatut osa.

Erineva konstruktsiooni ja hinnaga akende valik on lai. Hea aken on vastupidav, hoiab sooja toas ja müra väljas. Kvaliteetsed aknad aitavad märkimisväärselt kokku hoida energiakulusid. Eriklaasidega varustatud aknad võimaldavad veelgi suurema säästu. Väga oluline on, et aken täiendaks maja välisilmet harmooniliselt ja oleks hõlpsasti hooldatav. Kõige mugavam on siis, kui kogu aknahooldus piirdub ainult regulaarse puhastamisega.

Akende valikul tasub sama spetsifikatsiooni alusel kindlasti võtta võrdväärseid pakkumisi erinevatelt firmadelt. Paigaldusteenus on alati mõistlik tellida akende müüjalt – nii võite olla kindel, et aknad töötavad täpselt nii, nagu soovite. Ostuotsus tegemisel on meie asjatundjad Teile meelsasti abiks.

fenestra3.jpg

Vajate nägusaid, vastupidavaid, kergesti hooldatavaid aknaid?

 1. Helistage Fenestrasse, võtke ühendust meili teel või külastage meie uut müügikontorit Valdeku 132!
 2. Vastavalt Teie poolt saadetud akende kirjeldusele ja joonistele koostame
  esialgse pakkumise.
 3. Kui olete pakkumisega rahul, sõlmime teiega tellimuse kinnituse.
 4. Kui tellite tooted koos paigaldusega, siis tuleme objektile, täpsustame ja kooskõlastame teiega lõplikud mõõdud ja paigaldustööde mahud.
 5. Vajadusel muudame tellimuse kinnituse andmeid vastavalt tegelikule olukorrale.
 6. Tellimuse täitmiseks kulub keskmiselt 5 nädalat, erikujuliste akende puhul ja ehitustegevuse tipphooajal tuleb arvestada pikema ajaga.
 7. Aknaid paigaldavad Fenestra meistrimehed. Ühe akna paika sättimine koos ettevalmistus- ja viimistlustöödega võtab aega paar tundi. Aknavahetus käib proffidel nii kiiresti, et selle töö võib rahulikult lasta teha ka keset talve. Fenestra annab oma müüdud ja paigaldatud akendele ja rõduustele kaheaastase tehasegarantii.
 8. Kõikide lisaküsimuste sh Fenestra liisingu osas pöörduge meie kliendihaldurite poole.
 9. Küsi soodsat Fenestra liisingut!
fenestra4.jpg

Mis on puit-alumiiniumaken?

See aknatüüp on meie inimesele armas klassikaline puitraamidega aken, mis on väljastpoolt kaetud alumiiniumprofiiliga. Fenestra pakub kahe- või kolmekordse klaaspaketiga varustatud üheraamilisi aknaid Fenestra Fenix ja kaheraamilisi aknaid Fenestra Primus. Lisaks erinevaid mudeleid lävepakuga ja lukustatavaid rõduuksi. Akende puitosad valmistatakse liimpuidust, mille koostamisel kasutatakse enamasti okaspuitu. Konstruktsioon on kindel ja vastupidav. Puitosad värvitakse või peitsitakse ja lakitakse ilmastikukindlate viimistlusvahenditega. Puitosade standartne värvitoon on valge NCS-S-0502-Y (Natural Color System). Alumiiniumprofiilid on viimistletud pulbervärviga, standardtoonideks valge (RAL-9010) ja tumepruun (RR-32). Soovi korral võib kataloogi järgi tellida endale meelepärase värvitooni.

Uus Primus on parim

Fenestra Primus – klaasi ja klaaspaketiga kaheraamiline puit-alumiiniumaken

 • Pilkupüüdev klassikaline disain
 • Väga hea heliisolatsioon (Rw = 41–47 dB) (EN ISO 717-1)
 • Väga hea soojusisolatsioon (U–väärtus = 0,85–1,8 W/m2K) (EN 10077 ja EN 673)
 • Lengi sügavus vastavalt vajadusele 130, 170 või 210 mm
 • Terasest valmistatud hinged ja kremoonid on vastupidavad
 • Ilmastikukoormus langeb välisraamile
 • Lai valik lisavarustust – ribakardinad, värskeõhuventiilid, putukavõrgud, tuulutusluugid, erinevat värvi käepidemed
fenestra5.jpg

Fenix on võrratu

Fenestra Fenix klaaspaketiga üheraamiline puit-alumiiniumaken

 • Akent saab avada kahes suunas ja sellel on mugav tuulutusasend
 • Kaks pestavat klaaspinda
 • Hea heliisolatsioon (Rw = 33–36 dB) (EN ISO 717-1)
 • Hea soojusisolatsioon (U = 1,2–1,9 W/m2K) (EN 10077 ja EN 673)
 • Lengi sügavus 72 mm
 • Sulgurid kolmel küljel, põhiturvasulustus ka baasvariandil
 • Samas lengis võrdse valgusavaga avatav ja kinnine raam
 • Lai valik lisavarustust – värskeõhuventiilid, putukavõrgud, tuulutusluugid,
  eri kuju ja värviga käepidemed, turvasulused
fenestra-fenix.jpg
fenestra-1.jpg

 

 

1. Raami ja lengi puit liimitakse kokku vähemalt kolmest paralleelsest detailist. Nii välistatakse puidu sisepingetest tingitud raamide deformeerumine.

 

2. Välisraamid valmistatakse ilmastikukindlatest alumiiniumprofiilidest, mis on viimistletud pulbervärviga. Alumiiniumprofiiliga on kaetud ka lengi välispind.

fenestra-2.jpg
fenestra-3.jpg

 

3. a) Lai valik eriklaase. (Vt tabelit). b) Kolmekordne klaaspakett (lisavarustusena) ja spetsiaalsed vaheliistud vähendavad külmasilla ohtu.

 


4. Primus akendel on 3 tihendit: esimene siseraamil, teine lengil ja kolmas “tolmu-tihend” välisraamil.

fenestra-4.jpg
fenestra-5.jpg

 

 

5. Kõrgsurvepuitkiudplaadiga (HDF) pealistatud lengid on vastupidavad ja nende pind kergesti hooldatav.

 

 

6. Laiendatud siseraamile on võimalik paigaldada energiasäästvavaid klaaspakette. (Vt. tabelit).

7. Terasest valmistatud hinged ja kremoonid on vastupidavad ja kergesti hooldatavad.

fenestra-6.jpg

Rõduuksed sobivad akendega

Fenestra rõduuste välispind on viimistletud ilmastikukindla pulbervärvitud alumiiniumiga. Klaaspindade suurus sobitatakse lähedalpaikneva akna mõõtudega. Rõduuksed on korralikult tihendatud ning säästavad kütteenergiat täpselt samamoodi kui Fenestra aknad. Kõik rõduuksed valmivad tellimustööna – iga lahendus on unikaalne. Valida saab kas ühekordse või topeltukse.

Fenestra Fenix aken-rõduuks on valmistatud Fenix akna baasil ja sobib seetõttu Fenix akendega ja prantsuse rõdule. Avaneb sissepoole. Pöördkaldavanemise võimalus.

Fenestra Primus aken-rõduuks on valmistatud Primus akna baasil. Sobib hästi Primus akendega ja prantsuse rõdule. Avaneb sissepoole. Raamid on pöördavatavad.

Fenestra IOU AL
On üheraamiline väljapoole avanev rõduuks, mis sobib terrassile. Tugeva konstruktsiooniga – sarnaneb välisuksele. Kaks tihendit.

Fenestra IOSU AL
On kaheraamiline rõduuks – siseraam avaneb sissepoole, välisraam väljapoole. Kolm tihendit. Väga hea heliisolatsiooniga. Eriti turvaline. Sobib terrassile. Mõlemad uksetüübid on saadval ka paarisustena ja erinevate lukustusvõimalustega ning inva-lävepakkudega.

fenestra-uksed.jpg
fenestra6.jpg

Aknaklaasid on erinevad

 1. Soojusisolatsioon. Võrreldes tavaliste klaasidega peegeldab selektiivklaas kuni 30% paremini soojust siseruumi tagasi.
 2. Eriklaasidega kaitse ultraviolettkiirguse ja soojuskiirguse eest.
 3. Looduslik nähtav valgus.

Klaaside ja klaaspakettide valik on väga lai – sellest leiab endale sobivaima iga ehitaja ja renoveerija. U-arv kirjeldab soojusenergia hulka, mis kaob läbi akna. Mida väiksem on akna U-arv, seda parem kirjeldab soojusenergia hulka, mis kaob läbi akna. Mida väiksem on akna U-arv, seda parem soojusisolatsioon.

fenestra7.jpg

Korduma kippuvad küsimused

Mille poolest erineb puit-alumiiniumaken puitaknast?
Puit-alumiiniumaken on puidust aken, mille välispind on täielikult kaetud alumiiniumprofiilidega. Tavalistel puitakendel on alumiiniumiga kaetud ainult alumine lengi osa ja raami alumine äär. Puit-alumiiniumaken on seega ilmastikukindlam ja oluliselt vähemat hooldust vajav. Puit-alumiiniumaken on aknatootmise tipptase.

Kas oleks õigem osta plast- või puit-alumiiniumaknad?
Võrreldes puit-alumiiniumaknaga on PVC-aknad odavamad. Kui aga rajate kodu aastakümneteks, on hinnast olulisem akende vastupidavus ja sobivus teie koduga. Puit- alumiiniumaknad on naturaalsed ja muudavad toa mõnusamaks. Neid on mugav kasutada ja hooldada – pulbervärvitud alumiiniumiga viimistletud välispindu on kerge puhastada. Puit-alumiiniumakende valgusavad on võrdse suurusega, mis garanteerib laitmatu fassaadi.

Kas on võimalik tellida ümmarguse kujuga puit-alumiiniumaknaid?
Valmistame erineva kujuga aknaid – kaarjaid, kumeraid, ümaraid ja kaldnurkseid. Erikujuliste akende raamide avatavus sõltub toote kuju geomeetriast. Reeglina on erikujulised aknad kinnist tüüpi või pesuks äratõstetavate raamidega. Kõik Fenestra poolt toodetud erikujulised aknad on väljastpoolt kaetud alumiiniumprofiilidega.

Milliseid järelmaksuvõimalusi pakub Fenestra?
Fenestra pakub krediiti ja faktooringut. Krediidi minimaalne pikkus on kolm kuud ja maksimaalne 48 kuud. Sissemaks alates 0%-st.

Kui suuri aknaid saab valmistada? Mida peaks arvestama suurte akende puhul?
Puit-alumiiniumakna lengi maksimaalne pikkus võib olla kuni 3,0 m ja pindala kuni 6 m2. Pesuks avatavate aknaraamide maksimaalne pindala võib olla kuni 3 m2, kuid tuulutuseks avatavate raamide puhul sõltuvad maksimaalsed mõõdud eelkõige raami laiuse-kõrguse suhtest. Tuulutuseks avatava Fenestra Primus aknaraami soovituslik laius on 400-700 mm, Fenestra Fenix puhul 400-1200 mm. Akende puhul üldse, aga eriti suurte klaaspindade puhul tuleb arvestada nende asukohta ilmakaarte suhtes: lõuna- ja läänekaarde jäävate akende klaasid on kevadeti altid termopurunemisele ja suvel ülekuumenemisele ning külmal ajal jahtumisele alla kastepunkti temperatuuri. Päikesekaitseklaasidega on küll võimalik mõne kraadi võrra vähendada ruumide ülekuumenemist, ent sellise projekti puhul tuleks aegsasti mõelda konditsioneeri hankimisele või päikesevarju paigaldamisele aknale väljastpoolt. Toa poolt paigaldatud kardinad, rulood jms selektiivklaaside puhul päikese soojuskiirguse eest ei kaitse, vaid võivad hoopis põhjustada klaaside purunemist termostressi tõttu. Pakase ja külmade ilmade puhul peab kindlasti olema tagatud sooja õhu liikumine aknaklaasi pinnal alt üles, vältimaks kondensi teket.

Miks minu uute akende klaasid higistavad?
Vastavalt tänastele normidele ehitatakse ja remonditakse hooned õhutihedalt ja kui niiskusest küllastunud õhku ei rikastata värske kuiva välisõhuga või ei tõsteta ruumide sisetemperatuuri, siis kondenseerub niiskus hoone jahedatele pindadele, mille nähtavaim osa on aknaklaas. Kuna ka parimad aknad jäävad oma soojapidavuselt seinakonstruktsioonidele alla 3-5 korda, siis on akende sisepinnad külmal ajal siseseintega võrreldes oluliselt jahedamad. Klaaside higistamise vältimiseks tuleb valida akende omapära arvestav kütteviis, tasakaalustada kütte- ja ventilatsioonisüsteem.

fenestra8.jpg

Aknatüüp U-arv, W/m2 Klaaside läbilaskvus % Energiaklass
  Klaasi keskosa Kogu aken Nähtav valgus Päikesefaktor UV  
MS 2,5 2.8 2.5 82 78 50 G
MSE 1,8 1.8 1.8 73 67 41 F
MSE 1,4 1.2 1.4 72 57 28 D
MSE Energia 1,2 1 1.2 72 57 28 C
MSE Energia 1,1 0.96 1.1 72 57 28 C
MSE Energia 1,0 0.85 1 70 46 19 B
MS3E Energia 0,85 0.59 0.85 64 42 10 A
MSE Super 1,2 1 1.2 65 38  4 C
MSE Super 1,1 0.89     1.1 65 38
Kinnine MEK 1,5 1.3 1.5 71 63  26 E
Fenix 1,7 1.4 1.7 80  63  32 F
Fenix 1,4 1.1 1.4  72 57  26 
Fenix Energia 1,2 0.7 1.2  71  50 26  C

Seoses pideva arendustööga jätab tootja endale õiguse muuta toodete konstruktsiooni ilma eelnevalt teavitamata.

fenestra10.jpg

Fenestra - Akende asjatundja

Soome turuliider Fenestra OY on Skandinaavia suurim akende, rõduuste ja uste tootja. Fenestra kuulub tuntud pere- firmale Paloheimo OY, mis peagi tähistab oma 120. tegevusaasta juubelit. Aknatootmise ajalugu aga ulatub aastasse 1922. Eestis tegutseb AS Fenestra alates 1992. aastast.

Kohalikus meeskonnas on 100 inimest, müügikontor asub Männikul ja tootmishooned asuvad Tallinna külje all Mõigus. Fenestra akende valmistamiseks kasutatakse eranditult kvaliteetseid materjale.

Aastate jooksul täiustatud tehnoloogia ja toodete perioodiline testimine Soome ja Venemaa akrediteeritud laborites garanteerivad toodete vastavuse rahvusvaheliste standardite nõuetele ISO 9001 kvaliteedisertifikaat kõneleb Fenestra inimeste heast tööst.

fenestra11.jpg


Fenestra AS Müügikontor
Valdeku 132
11216 Tallinn, Eesti
Telefon: 606 3260, 606 3262
Faks: 606 3266
e-post: info@fenestra.ee
www.fenestra.ee
Avatud E-R 8.00 - 16.30

fenestra-kaart1.jpg


Aknad saab kätte aadressil:
Kanali tee 1
10112 Tallinn, Eesti
Telefon: 606 3250
Faks: 606 3251
e-post: info@fenestra.ee
www.fenestra.ee
Ladu avatud E-R 8.00-16.00

fenestra-kaart2.jpg