Aknavahetus on kasulik

Fenestra ASKüttekulutused vähenevad
Akende soojusisolatsioon mõjutab otseselt küttekulutusi. Saavutatav kokkuhoid sõltub vanade akende seisundist, klaaside hulgast ja pindalast. Rusikareegel on, et vanade topeltakende asendamine uute, energiasäästlike akendega, aitab vähendada küttekulutusi 60- 150 EEK /akna ruutmeetri kohta.

Tehnilised probleemid kaovad
Vanadel akendel esineb sageli suuri kahjustusi, mille remont kujuneks väga kulukaks. Uute akende käsitsemine on mugav, ka suurendavad need ruumide turvalisust.

Hoolduskulud vähenevad
Et aknad oleks korras, tuleb neid regulaarselt hooldada. Akende vahetusele mõeldes tasub võrrelda, palju maksab vanade akende hooldamine ja mis läheb maksma uute akende paigaldamine ja hooldus.

Lõpp tuuletõmbusele ja külmust õhkuvatele akendele
Hea soojusisolatsiooniga akna sisepinna temperatuur tõuseb. Tänu akende tihendamisele kaob ebameeldib tõmbetuule-tunne. Ruumi temperatuuri võib reguleerida 21-22 kraadile ja hoida kokku küttekulutustes.

Liigne soojuskiirgus peegeldub tagasi
Akendest tulev päikse valguskiirgus kuumutab suvel ruumid ebameeldivalt palavaks. Uued klaasitüübid takistavad liigse soojuskiirguse ja kahjuliku UV-kiirguse.

Liiklusmüra ei häiri
Uute akende heliisolatsioon on suurepärane. Kui maja asub tiheda liiklusega tänava või väljaku ääres, on uute akende müravähendav efekt märgatav.

Akende puhastamine lihtsustub
Akende hinged ja lukud muutuvad aja jooksul jäigaks – nii võib akende avamine pesu ajaks muutuda tülikaks. Puuduliku isolatsiooni tõttu määrduvad vanad aknad kiiremini, kui uued. Uute akende puhastamine on hõlbus ja mugav.

Kinnisvara väärtus suureneb
Uuendatud aknad tõstavad kinnisvara väärtust ja väärikust.

www.fenestra.ee