Taasavati värskelt renoveeritud Tallinna Ühisgümnaasium


Pressiteade 10.11.2008

Täna taasavati peale põhjalikke renoveerimistöid Tallinna Ühisgümnaasium, kooliperet oli piduliku sündmuse puhul õnnitlemas linnapea Edgar Savisaar ja abilinnapea Kaia Jäppinen.

Linnapea Edgar Savisaar kõneles ühisgümnaasiumi avaaktusel, et Eestimaa rikkuseks on haritud kodanik. "Haritud kodanik ei ole enam mitte pelgalt võimalus, vaid lausa vajadus. Selle põlvkonna tarkusest hakkab sõltuma Eesti riigi tulevik. On mitmeid globaalseid probleeme, mis vajavad kiiret lahendamist. Täna elame me sellises maailmas, kus isegi paigalpüsimiseks on vaja pidevas liikumises olla. Teadmised ongi eeltingimuseks, et mõista kiiresti muutuvat elukeskkonda ja seda säästa," rääkis linnapea. "Iga kool on omanäoline ja nii on seda ka Tallinna Ühisgümnaasium. Siin koolis on õppinud palju tuntuid ja vähemtuntuid oma ala tippe, kes on aidanud kaasa meie kodumaa arengule. Vilistlase hulgas on nii kultuuri-, majanduse- ja riigitegelasi, teadlasi, sportlasi, poliitikuid, arste, õpetlasi, ärimehi, ajakirjanikke ja lihtsalt häid spetsialiste, teiste seas ka kunagine Tallinna linnapea Hardo Aasmäe."

Riigikogu hoone projekteerinud arhitekt Herbert Johansoni projekti järgi ehitatud ühisgümnaasiumi koolihoonele pandi nurgakivi 70 aastat tagasi. "See maja on näinud nii paremaid kui ka halvemaid aegu. 1944. aasta märtsipommitamisel sai koolimaja sedavõrd kahjustatud, et see tuli uuesti üles ehitada. Möödusid aastad ja koolimaja vajas hädasti remonti, mis nüüd lõpuks ometi valmis on saanud," ütles linnapea.

Tallinna Ühisgümnaasiumi renoveeris ning hakkab haldama ja hooldama OÜ BCA Center.

Nädal tagasi, 3. novembril taasavati Kalamaja Põhikool ja Tallinna Nõmme Gümnaasium. Uue õppeaasta alguses, 1. septembril aga Tallinna Kristiine Gümnaasium, Haabersti Vene Gümnaasium, Karjamaa Gümnaasium, Tallinna 32. Keskkool, Laagna Gümnaasium, Sikupilli Keskkool ja Kunstigümnaasium.