Jäigad geovõrgud – efektiivne moodus pinnase tugevdamiseks

Roadservice OÜKas olete kunagi mõelnud, miks on tekkinud teedele lohud, teekattele praod või miks on teekate murenenud? Põhjuseks on aluspinnase ebaühtlane vajumine ehk nn tee laiali vajumine. Kuidas seda peatada? Teid aitab jäik geovõrk, mis tugevdab ja stabiliseerib pinnast ning võimaldab kokku hoida teehoolduskulusid.

geovork.jpg

Jäiga geovõrgutehnoloogia loojaks on Tensar International, kes 1970ndatel aastatel alustas esimesena maailmas jäikade polümeerist geovõrkude tootmist. Alates sellest ajast on pidevalt arendatud uudseid kõrge kvaliteediga tooteid, mis on taganud Tensar Internationalile ülemaailmse liidripositsiooni pinnase geovõrkudega tugevdamise ja stabiliseerimise alal.

Jäiga geovõrgu tehnoloogia põhineb nn „lukustusmehhanismil” – geovõrgu peal oleva täitematerjali tihendamisel läbivad alumised terad osaliselt võrgu silmasid ning tekib täitematerjali tugev mehaaniline lukustumine. Geovõrgu tugevad ühenduskohad ja jäigad ribid piiravad efektiivselt täitematerjali osakeste liikumist ja nende laialivajumist, mistõttu väheneb roobaste tekkeoht, suureneb koormusjaotusvõime ning pikeneb katendi eluiga.

Üle kolmekümne aasta on Tensar International tootnud nelinurkse kujuga kahesuunalise tõmbejõuga geovõrkusid, mida on katsetatud mitmete sõltumatute laborite ja uurimisasutuste poolt ning mis on jätkuvalt näidanud paremaid toimimisomadusi kui konkureerivad geovõrgud. Kuid arengule suunatud Tensar on muutnud parima veelgi paremaks – eelmisel aastal toodi turule uus revolutsiooniline geovõrk TriAx, millel on veel paremad omadused kui kahesuunaliselt töötavatel geovõrkudel. TriAxi geovõrgul on ainulaadne kolmnurkne struktuur, mis tagab suure jäikuse 360° ulatuses. Nõgusa profiiliga kõrgemad ribid parandavad täitematerjali lukustumist veelgi.

Alates 2006. aastast on Roadservice OÜ Tensar Internationali ametlikuks esindajaks Eestis. Selle aja jooksul on paigaldatud Tensari geovõrke mitmel pool Eestis nii teede- kui tsiviilehitusobjektidel.

2009. aasta kevadest on Tensar Internationali tooted saadaval ka interbauen.ee internetikaubamajas.

Lisainformatsiooni Roadservice OÜ kohta on võimalik leida internetilehelt www.roadservice.ee.