Sindelkatus

Puitkatused OÜ

PuitkatusedOÜ-Sindel1.JPG

Katusesindlit hinnatakse puidust katusekattematerjalidest kõige enam. Erinevalt laastukatusest on katusesindlid saetud, st neil on kindel kuju ja nad paistavad katusel nägusamad. Sindelkatust võib paigaldada kõigile katustele, mille kalle ületab 30 kraadi, eelkõige sobib puidust katusekate loomulikult vanadele, renoveeritud hoonetele, kus ehk varemgi on puidust katus olnud. Aga miks mitte ka täiesti uutele  hoonetele, puit on ju eelkõige looduslik ja väga väärikas ehitusmaterjal.
PuitkatusedOÜ-sindel11.gif

Sarnaselt teiste puidust katusekatetega paigaldatakse sindlit tavaliselt kolmekihilisena ja nii kulub ruutmeetri katusekatte valmistamiseks 75 katusesindlit. Materjalina on tavaliselt kasutusel okaspuit, tavaliselt mänd.

Katusesindlid immutatakse vannis puidukaitseainega, et tagada vastupidavus seente-hallituse ja putukate eest. Pele paigaldamist soovitame sindlite välimise osa katta loodusliku tõrvaõli või  puutõrvaga.

Sindlit saab paigaldada kas täisnurgaga katuse viilu suhtes või nn “kalasabasse“, mis jääb dekoratiivsem kuid nõuab ka suuremat täpsust tööde teostamisel.
Vanematel aegadel oli veel kombeks esimene kiht sindleid teravaks saagida, mis tagab samuti kenama tulemuse. Paigaldamine toimub kas 5*5 või 5*4 roovitusele. Üks õppinud paigaldaja  jõuab päevas paigaldada 10 - 15 ruutmeetrit katusekatet.

Tänapäeval pakutakse sindelkatuse kasutuseaks  30 – 40 aastat, kõik sõltub materjalist, sindlikihtide arvust, katuse asukohast, katuse kaldest, hooldusest ja loomulikult ka paigaldusest. Meie anname omalt poolt paigaldatud katusekatetele 2 – 5 aastase garantii. Soovi korral olema valmis teostama ka hooldusteenust. 
Puitkatused OÜ
Suvila 15 Tallinn 10913
Tel. 6 576 375
Fax. 6 576 365
Mob. 56 222 870
info@puitkatused.ee
www.puitkatused.ee