Niiskuse valveseade

AS Ensto Elekter

ensto-logo.jpg

Kodu ehitamine või remontimine on perele suur väljakutse. Igaühe eesmärk on ehitada turvaline, mugav ja kõikide pereliikmete ootusi täitev kodu. Tööde kavandamise  käigus  tuleb  teha  mitmeid otsuseid, millest sõltub pikaaegne kasutusmugavus.

Veeavarii on üks kodu kallimatest ja kardetumatest õnnetustest. Nii mõnelgi meist on kogemusi, mida ei tahaks meenutada: lekkivast veetorust põhjustatud uputus keldris, niiskusest rikutud põrandad eluruumides, läbitilkuvatest lagedest tekkinud pahandused altkorruse naabritega.... Lisaks kõigele muule ebameeldivale kümnetesse tuhandetesse kroonidesse ulatuvad remondikulud. Seepärast on kodus kasulik teha kõik selleks, et vältida niisuguseid õnnetusi.

Elektrimaterjalide tootja firma Ensto poolt valmistatava niiskuse valveseadme abil saab jälgida nii vett kasutavate seadmete võimalikke veelekkeid kui ka neid ehitise osi, kus on suur niiskuskahjustuse oht ning mida on väga raske märgata. Õigesti paigaldatud niiskuse valveseade annab võimalikust veelekkest teada juba siis kui kahju pole veel sündinud.
Peamised ohuallikad veekahjustuste tekkeks:

  • vannitoad: pesumasinad, boilerid
  • köögid: pesumasin, valamukapp, nõudepesumasin
  • keldrid: veetorud, nende ühendused ja jagurid
  • ventilatsiooniseadmed, milles võib tekkida kondensvesi
  • vesipõrandakütte kollektor

Niiskuse valveseadmega saab jälgida ühte või mitut kohta samaaegselt.

Niiskuse_valveseademust.jpg Valveseadepikk.jpg

Anduriks võib olla kaks juhet, mis on liimipüstoliga kleebitud põrandale või kaks juhet, mis on torgatud lainepapi sisse. Võib kasutada ka valmis andurikaablit või teipandurit. Andur paigaldatakse selliselt, et lekkival veel ei oleks võimalik pääseda hoone konstruktsioonidesse ilma, et valveseade reageeriks. Kui sobivalt paigaldatud andurijuhtmete vahele tekib niiskus või voolab vesi, tekib juhtmete vahel vooluring, mida niiskuse valveseade märkab ning annab häire. Valveseadme saab ühendada veetorustiku magnetventiiliga, mis sulgeb vee juurdevoolu torustikku ning väldib suuremate kahjustuste tekkimise.

Häireolukorras valveseadme märklamp ja signaalseadmetuli hakkavad vilkuma ning signaalseadme summer helisema. Häire saab vaigistada valveseadme nuppu vajutades, mille järel signaalseadme tuli kustub ja summer vaikib, kuid valveseadme tuli jääb püsivalt põlema seniks,  kuni anduri juhtmete vahel on niiskus. Niiskuse valveseadme saab ühendada maja üldise signalisatsiooni- ja valvesüsteemiga.


Komplekti kuuluvad signaalseade, trafo ja niiskuse valveseade ning 3-ne Ensto Jussi  sarja katteraam. Paigaldamiseks on vaja kas süvis- või pinnapealseid seadmekarpe.

ensto-logo.jpg

AS Ensto Elekter,  Paldiski mnt 35/4A, 76606 Keila
Tel 6512 105, elekter@ensto.com www.ensto.com