Florian parkett

Palazzo sisustussalong

f-parkett.jpg

Sõna "tehnoloogia" seostub meil eelkõige Skype'i ja Silicon'i oruga. Peame teid üllatama - kõrgtehnoloogilised tooted on jõudu kogumas ka sisustusvaldkonnas.

Perekond Florian alustas parketi tootmisega 80-ndate alguses, kuid ka nende esivanemad töötlesid puitu juba eelmise sajandi alguses. Perekondlikud traditsioonid jäid kestma ning 1984. aastal Veneetsia lähistel sai valmis kaasaegne parketi tehas, mis võttis endale missiooniks toote arenduse ja ebatavalise tooterühma juurutamise.

Tänaseks on Florian Parchetti'l õnnestnud murda traditsiooniline ettekujutus naturaalsest puitpõrandast. Koostöös suurepäraste tootedisainerite ja arhitektidega valmisid väga ebatavalised tooted. Mille poolest on nad nii erinevad?

Eelkõige juhime tähelepanu selle firma filosoofiale. Kohtudes tehase omanikega sai meile selgeks, et tegemist on kindlate põhimõtetega ja suurt visiooni omavate inimestega. Ja roheline mõtlemine ei ole nendele võõras.
f-parkett1.jpg

Toorainet ostatakse kokku üle kogu maailma, kuid tarnijateks saavad vaid sellised metsaarendajad, kes hoolivad keskkonnast ning taasistutavad metsamassiive. Hoolikalt valitud puud jõuavad juba servatud laua kujul tehase lattu, kus algab uskumatu.

Sõltuval puu liigist kulub selle kuivatamisele 65-85 päeva säästvas režiimis, mis ei kahjusta puidu struktuuri ja tugevusastet. Seejärel... puit jahutatakse spetsiaalsete seadmetega veel 25 päeva. Iga puuliik koheldakse vastavalt sellele kliimavööndile, kust see pärineb. Müstiline kogemus!

Ning alles siis, kui puit on taastunud pärast kuivatusprotsessi, jõuab see tootmisesse, kus sellest saetakse valmis 6-7 mm paksused lamellid. Peale hoolikat sorteerimist jõuavad erisortidesse määratud lamellid liimitsehhi, kus valmib parketitoorik.

Aluskiht ja pealiskiht on väärispuidust ning keskmine kiht, mis stabiliseerib põrandamaterjali, on valminud kõrge kvaliteediga okaspuust. Ei mingit vineeri, saepuru või pappi!
f-parkett2.jpg
Paksus- ja lihvmasinad hoolitsevad selle eest, et pind saaks ühtlane. Sorteerimisliinil on valdavalt naised. Tehase omanikud usuvad, et hoolikas naisepilk leiab ka varjatud vead. Ja ilmselgelt on neil õigus!

Kui toorikud on lihvitud ja mõõtu lõigatud (aga tegemist on laia ühelipilise täispuidust lamelliga), jõuab kätte viimistlemise aeg. Ja siin algab ime. Ebatavalised dekoorid ja kõrgtehnoloogilised loodust säästvad viimistlusühendid annavad parketile imepärase väljanägemise. Kes sooviks näha oma toa põrandal puhast kulda? Aga struktuursest lehisest värvitud valget või musta põrandata, mis on kriimustuskindel? Kümned ja kümmned erilised viimistlused on teinud Florian'i parketi ülipopulaarseks kogu Itaalias. Täna on esmakordselt võimalik osta seda toodet ka väljaspool Itaaliat. Eesti on üks esimesi riike maailmas, kuhu tehase omanikud suunasid enda pilgud.

Palazzo sisutussalong
Tallinna Salong, Ahtri 6
Tel: +372 625 9815
Faks: +372 625 9816
e-post: tallinn@palazzo.ee

Pärnu Salong, Papiniidu 58
Tel: +372 442 3050
Faks: +372 442 3050
e-post: palazzo@palazzo.ee