Ökoehitus

Öko - ökonoomne ja ökoloogiline, nii ehituskulude, elektri- ja soojamaksete kui ka tervise aspektist. Tervislik - kombineerides loodus- ja keskkonnasäästlikke tervislikke materjale ning hinnaklassilt odav.
Mida lihtsam, seda parem!

Meie Oma ökomaja

MEIE OMA ÖKOMAJA - on alguse saanud suur üle-eestiline koolitus ja konkurss. Peagi leiate sellelt lehelt õppepäevade ja konkursil osalejate tutvustused ning erinevaid ökoehitust puudutavaid materjale. Foorumis saate tõstatada teid huvitavaid teemasid. Alati saab midagi uut avastada või teistele teada anda. Projekti veavad:
Tartu Keskkonnahariduse Keskus, Eestimaa Looduse Fond ja Tartu Tamme Gümnaasium.
Loe lähemalt !

Savikodu

Olulisim nii põhu- kui ka saviehituse juures on jagada oma kogemusi ning teadmisi, käia abis talgutel ja küsida nõu, sest ühel talgul, oma käega põhku katsudes, õpid rohkem kui kümmet käsiraamatut lugedes.
Savikodu-veebileht

Põhumaja

OÜ UNITe ehitab 2. juuni - 31. august Nina külas, Tartumaal energia ja ressursisäästliku elumaja. Eesmärgiks on kolme kuuga ehitada energeetiliselt sõltumatu 90m² elumaja ruutmeetrihinnaga 5000.- eek.
Samaaegselt põhumaja ehitusega korraldatakse 7 seminari, mille käigus nädalavahetuse esimesel päeval antakse ülevaade käimasoleva ehitusetapiga seotud teoreetilisest taustast läbi erinevate erialaspetsialistide prisma. Nädalavahetuse teisel päeval toimub praktikum, kus kõik soovijad saavad meistri juhendamisel olulisemad tööetapid omal käel järgi proovida.
Loe lähemalt UNITe !

Põhumaja Tiskres

Juuni alguses korraldame põhupakkidest maja ehitamise kursuse Tallinna lähedal, Tiskres. Koolitus on mõeldud tavalistele inimestele, kes tahavad õppida põhumaja ehitust. Täpse aja selgudes, avame nimekirja registreerumiseks.
Juulis korraldame savikäsitlemise kursuse. Koolitus on mõeldud tavalistele inimestele, keda huvitab savikrohvide valmistamine, erinevad massiivsavisegud ja nende kasutamisvõimalused.
Loe  Natuurehitus