5 asja, mis tuleks enne remondiga alustamist läbi mõelda

3rd_article_-_ehitusinfo.ee_-_kodu_remont.jpg


Enne, kui kodus kapitaalsemate remonttöödega pihta hakata, tuleks endale esitada mõned küsimused, millele vastuste leidmine kasvatab võimalust, et suudate plaanitu ellu viia ja jääte tulemusega rahule. Alljärgnevalt toome ära viis olulisemat aspekti, millele enne remondiga alustamist tähelepanu pöörata.

Plaanid paberile
Esmalt mõelge läbi, mis ruume ja millises mahus soovite remontima hakata. Pole mõtet planeerida korteri või maja täielikku renoveerimist, kui teil napib selleks vahendeid ja aega. Seadke endale realistlikud eesmärgid, mida tahate saavutada. Kõige parem, kui teete seda kirjalikult. Paberile pandud remondiplaan saab teie remonditööde selgrooks.

Seejärel saab iga ruumi kohta eraldi panna kirja punktid, kus on täpsemalt ära toodud tegevused, mida on seatud eesmärgi saavutamiseks tarvis teha. Remondiplaan võiks sisaldada ka ajalist mõõdet, et tööd ei jääks venima.

Koostage eelarve
Ühes eesmärkide seadmisega koostage kindlasti ka eelarve.
Võtke ette remondiplaan ja märkige selle põhjal tabelisse ruumide kaupa eeldatavad kulud: kirjutage lahti kõik tööd ja lugege üles materjalid, mida remondi käigus vaja läheb ning lisage tabelisse mahud ja hinnad. Kui te pole professionaalne eelarvestaja või ehitusalase kogemusega projektijuht, siis on igati mõistetav, et kõikide planeeritud tööde mahtusid ja võimalikke lisatöid ei oska täpselt prognoosida. Seetõttu planeerige eelarves 10-15 protsendi ulatuses vahendeid võimalike lisakulude katteks.

Kas teha ise või …?
Kolmandaks jõudke endas selgusele: kas teete remondi ise või tellite töö professionaalidelt.

Vaadake üle eesseisvate tööde nimekiri ja kaaluge realistlikult läbi, kas teil on olemas vajalikul määral kogemusi, oskusi ja tööriistu ja aega. Kui vastus on mitmes punktis eitav, siis kaaluga väga põhjalikult, kas on ikka otstarbekas ise töö ette võtta või on targem jätta see spetsialistidele.

Omal käel tegemine võib olla kallim, kui peate tööde teostamiseks rentima või ostma tööriistu. Veel hullem on lugu, kui kulutate ära hulga materjale ja aega ning ei suuda mõne tööga siiski ise toime tulla või pole tulemus oodatud kvaliteediga. Juba tehtud töö ümbertegemine mitu korda kallim ja keerulisem.

Vajalikud vahendid
Kui olete oma võimekuses remonditöödega ise edukalt toime tulla täiesti veendunud, siis vaadake üle, kas teil on olemas kõik vahendid, et plaanitud töödega toime tulla. Võtke ette koostatud remondiplaan ja lugege kavandatud tööde juures üles kõik tööriistad, tarvikud ja vahendid, mida tarvis läheb. Heitke pilk oma tööriistakasti, garaaži või tööriistakuuri veendumaks, et kõik vajalikud töövahendid on olemas. Vajadusel kirjutage üles kõik puuduolevad asjad ja lisage eelarvele nende rentimise või soetamise kulu.

Pidage meeles: kui tegemist on pikaajalise remondiga, siis on ökonoomsem mõni eriti vajalik tööriist rentimise asemel endale päriseks soetada. Kõik ehitus- ja remonditöödeks vajalikud tööriistad leiate siit.

Turvalisus ennekõike
Et töö tegemine sujuks mugavalt ja ohutult, tuleks kanda tänapäevaseid, mugavaid ja ergonoomilisi tööriideid ning kaitsevahendid.
Moodsad tööriided on funktsionaalsed ja hästi läbimõeldud: neil on õigetes kohtades taskud ja kinnitusaasad tööriistadele, et need ei segaks töö tegemist, aga riistad ise oleks mugavalt käeulatuses, kui neid vaja läheb.

Erinevad materjalid ja polsterdused tagavad töörõivaste kasutusmugavuse ja vastupidavuse. Tööriided on tehtud hingavast materjalist, mis laseb niiskuse keha pinnalt eemale juhtida ning hoiab kandja kuiva ja soojana.

Kasutage tööd tehes alati ettenähtud kaitsevahendeid. Kaitseprillide, kiivri, kinnaste, respiraatori ja kõrvaklappide kandmine on teie enda huvides - nii säästate oma tervist või isegi elu.
Tööriided ja -jalatsid, pea-, põlve- ja käekaitsmed ning kõik muud ohutuks ehitustööks tarvilik ootab teid Kaup24.ee e-poes.