Põrandaküte Uponor

Uponor Eesti OÜ

Täpsema info Uponori toodete kohta leiad kataloogist

Uponor põrandakütte kataloog 2010.pdf

pdf, 2,6 MB, 08/05/20, 1332 downloads

uponor.jpg

Uponor põrandaküte on süsteem, mis koosneb omavahel ideaalselt kokku sobivatest plasttorudest, kollektoritest, liitmikest, automaatikast, tarvikutest ja tööriistadest. Sama süsteemi saab kasutada nii põrandate kütmiseks kui ka jahutamiseks. Kõik tooted omavad vastavusdeklaratsioone ning on nõuetekohaselt katsetatud ja sertifitseeritud. Torustikule ja liitmikele kehtib 10 aastane garantii.

TORUD

Uponor kasutab kaht toruliiki: komposiittoru (MLC) ja PE-Xa toru. Komposiittoru (MLC) ühendab plasti ja metalli head omadused, nagu väike joonpaisumine, difusioonikindlus, kujupüsivus ja kõrge lõhkemisrõhk. Ei korrodeeru, ega kasva täis, kaalult kerge ja paigaldamine lihtne. Tuntakse ka Unipipe nime all.

Pe-Xa torumaterjal ehk tuntud ka kui Wirsbo toru, on elastne, kaalult kerge, kõrge temperatuuri taluvusega, hea vastupidamisega mõranemisele ja löögikindel.


LIITMIKUD

Mõlemale toruliigile on pakkuda ka vastavad liitmikud. Töökindel torustik eeldab sama tootja ja ühe süsteemi tooteid (liitmikud ja torud). Terviklik süsteem on alati töökindlam ja turvalisem.
PE-Xa-Q&E-jatk.jpg Vordne-pressjatk.jpg Nippel,-eurokoonus.jpg

KOLLEKTORID

Põrandaküttesüsteem sisaldab ka kollektoreid. Uponor pakub nii plast- kui roostevabast terasest kollektoreid. Plastkollektorite eeliseks on kütteliinide arvu muutmine vastavalt vajadusele. Nimelt on võimalik kütteliinide arvu suurendada ühese kollektori või ka suurema kollektori lisamisega. See on lihtne - tuleb lihtsalt valitud kollektorile lisakollektor külge keerata.
plastkollektor.jpg roostevaba-kollektor.jpg

AUTOMAATIKA

Oluline osa heast põrandaküttest on põrandakütte automaatikal. Selleks, et tõsta mugavustaset ja mitte raisata aega temperatuuri reguleerimisele, pakub Uponor põrandakütte automaatikasüsteeme. Valida saab juhtmetega ja juhtmevaba süsteemi vahel. Juhtmevabale süsteemile saab lisada uue energiasäästliku ning väga mugava süsteemi nimega DEM. DEM´i eelisteks on kuni 12% suurune energiasääst, automaatne tasakaalustamine ja SMS-side võimalikkus. Erilist tähelapnu tekitab tasakaalustamise vajaduse puudumine. Tasakaalustamatuse tõttu on enamus põrandakütteid halvas töökorras ning üks võimalus põrandaküte toimima saada, on automaatikasüsteemi renoveerimine.

Juhtmevaba süteem sobib hästi renoveeritavasse majja, kuna ära jäävad kaabeldus- ja ettevalmistustööd.
Radio-1.jpg Radio-2.jpg sms-moodul.jpg


SEGAMISSÕLMED

Selleks, et saada õige temperatuuriga pealevool põrandaküttele, pakub Uponor segamissõlmi. Näiteks on vajalik segamissõlm juhul, kui kasutatakse ühe hoone lõikes mitut erinevat küttesüsteemi kombinatsiooni põranda- ja radiaatorküttest. Segamissõlm on komplektne, mistõttu paigaldamine on väga lihtne.
RS2.jpg push15a.jpg push15a-electronic.jpg push22a.jpg push22a-electronic.jpg push45u.jpg


PÕRANDA KONSTRUKTSIOONIDEGA SOBIVAD KINNITUSSÜSTEEMID

Erinevatel hoonetel on erinevad tingimused põrandakütte paigaldamiseks. Eelkõige põranda konstruktsioonid ja materjalid. Uponor pakub laia valikut erinevaid kinnitussüsteeme, millega on lihtne ja mugav põrandakütet paigaldada.
kinnitussysteemid.jpg


TÖÖRIISTAD

Tööriistad on asendamatud abivahendid – ilma nendeta ei ole võimalik süsteemi nõuetekohaselt paigaldada.
tooriistad.jpg
uponor-logo.jpg


Lähema info saamiseks klikkige siia!