Pehme mööbli trendid 2020. aastal

1st_article_-_ehitusinfo.ee_-Pehme_mööbli.jpg


Pehme mööbli tooted on võrdlemisi pika kasutusajaga sisustuselemendid, mida keegi ei torma välja vahetama üksnes seetõttu, et diivan ei ole võib olla enam kõige moodsama välimusega.

Õnneks ei muutu pehme mööbli valdkonnas trendid nii kiiresti nagu rõivamoes, kus uuendused ei käi mitte kuude, vaid suisa nädalatega. Ostes täna väga trendika diivani, võime olla üsna kindlad, et viie aasta pärast on see endiselt moekas. Kuidas aga olla kindel, et täna ostetud ese on üldse trendikas? Pehme mööbli valik on väga lai, kõik, mis müügis ei pruugi ju veel IN olla.

Kuna alanud on uus aasta ja uus aastakümme, on õige aeg teha väike ülevaade pehme mööbli trendidest 2020. aastal. Olgu see spikker teile abiks, kui mööblipoodi külastate.

Sametise ilmega mööbliriie
Järgmise paari aasta kindel hitt on sametised mööblikangad. Ülimalt pehme, ühtlase ja mõnusa sametise tekstuuriga kangad (nagu näiteks veluur), millel on õrn läige, on praegu kõige populaarsemad pehme mööbli kattematerjalid. Sametised kangad toovad interjööri luksuslikkust, aga samas mõjuvad need alati soojalt ja kutsuvalt.

Ümar vorm
Ümarate, pehmete ja voolujooneliste vormidega diivanid-tugitoolid kordavad mõnes mõttes 1970ndate moodi, kuid mitte päris üks ühele: kui 1970ndatel oli rõhk praktilisusel, siis täna peab ümara tegumoega diivan olema esmajoones efektne.
Moodi on läinud ka kaarekujulised sohvad. Tavasuuruses elutuppa on neid küll keeruline paigutada, kuid suures avatud ruumis mõjub kaares diivan väga pilkupüüdvalt.

Massaažitoolid kui sohva?
Eesti inimese maitsele võib tunduda üsna harjumatu mõte kasutada elutoas kahekohalist sohvat, mis koosneb kahest omavahel ühendatud massaažitoolist, kuid selline mööbliese on 2020. aastal vägagi trendikas. Elutuppa võibolla mitte kõige paslikum valik, kuid mõnes teises ruumis on see massiivsete pea-, käte- ja liigutatava jalatugedega diivan kindlasti omal kohal.

Tepitud tehnikas pehme mööbel
Tepitud tehnikas pehme mööbel on klassika. Paaril eelmisel kümnendil tundusid viktoriaanlikud Chesterfieldi stiilis tepitud diivanid tiba vanamoelised, kuid nüüd on need jälle moes.
Samas tuleb nentida, et päris üks ühele disainerid möödunud aegade trende maha ei viksi ja nõnda on ka tepitud pehme mööbel teinud läbi märgatava värskenduskuuri. Kui üleni tepitud diivan tundub liig mis liig, siis võib piirduda nööbitud ottomani või pingiga.
Nii Chesterfieldi stiilis diivanid, suurte pehmete käetugedega tigutiivanid kui ka praktilised minimalistlikus võtmes diivanid ja tugitoolid leiab siit.

Roosad toonid
Pehme mööbel on täna värvilisem kui eales varem. Ei ole ühtegi tooni, mida välistada - võite oma elutuppa tuua ükskõik mis tooni tugitoolid ja diivanid, kui need interjööriga sobivad.
Samas on ka üks värv - roosa -, mis paistab ülejäänud pehme mööbli koloriidi taustal selgelt silma. Mõte roosast diivanist tunduv paljudele liialt nukulik, kuid moes ei olegi kärts Barbie-roosa, vaid pigem mahedamad ja pastelsemad vanaroosad toonid. Kes tahab trenditeadlikkusega silma paista, see kombineerib roosat halliga ning lisab neile natuke kuldset. Ehk kui diivan on roosa, siis seinad võiksid olla hallid ning aksessuaarid kuldsed.

Üks ese, mitu värvi
Mustriliste ja värviliste dekoratiivpatjade mõte on monotoonset diivanit põnevaks ja särtsakaks muuta. Kui elutoast võtab suure osa enda alla otsast lõpuni ühte tooni nurgadiivan, siis on ilmestavate patjate kasutamine ju igati põhjendatud.
Samas, kui valida kohe mitme tooniga sohva, ei ole patju eraldi vajagi. Eriti hästi tuleb kahe värvi kasutamine välja just nurgadiivanite puhul. Kaup24 e-poes on müügil nii ühe- kui ka kahevärvilisi nurgadiivaneid. Tasub vaadata!

siit