Asbestivaba kiudtsement-laineplaat

Bestor Grupp AS

bestor-katus.gif

Bestor Grupp AS

Maailma ühesse suuremasse ehitusmaterjale tootvasse kontserni ETEX Group kuuluv Eternit AG (Saksamaa) tütarfirma Eternit Akmene (Leedu) toodab alates 1997. aastast asbestivabu kiudtsement-laineplaate.


KASUTUSKOHAD
Eterniidist laineplaate kasutatakse eramute, korrus-ja ridaelamute, ühiskondlike- ja tootmishoonete katuste ehitamisel. Samuti kasutatakse laineplaate fassaadide renoveerimisel ja ehitamisel, nii vertikaalselt kui horisontaalselt paigaldatuna. Levinud on laineplaatide kasutamine fassaadidel kombineeritult siledate eterniitplaatidega. Kiudtsement-laineplaadi kasutusiga on umbes 70 aastat.

bestor-katus1.gif
Katusetarvikud
bestor-katus2.gif

SÕLMED

 

Katusehari

bestor-katus3.gif
Katuseäär
bestor-katus4.gif

LISATARVIKUD

 

LÄBIVIIGUD                                           VALGUSPLAAT

bestor-katus5.gif
bestor-katus6.gif
PAIGALDUS
bestor-katus7.gif
bestor-katus8.gif

Enne roovide paigaldamist paigaldatakse aluskate. Soojustatud katuse korral on ökonoomsem kasutada hingavat aluskatet, mille puhul ei ole tarvis jätta aluskatte alla tuulutus-vahet ning soojustuse peale paigaldada tuule-tõket. Spetsiaalse alus-katteteibi abil teibitakse hingav aluskate tuule-kindlaks. Laineplaate paigaldatakse paremalt vasakule ning altpoolt ülespoole. Plaadid kinni-tatakse tihendiga 120 mm pikkuste tsingitud ja värvitud naeltega. Naelte löömisel tuleb kasutada kummiotsikuga haamrit, et värvkate naelapeadel ei kahjustuks. Vasakul äärel peab laineplaat lõppema terve lainega, kuna servakate kinnitatakse kahe laine kohalt. Plaatide nurgad asetatakse vastakuti. S-kujulised servakatted kinnitatakse enne plaatide paigaldamist. Roovide otste külge tuleb kinnitada äärepruss, mille külge kinnitatakse külje pealt iga roovi kohalt servakate. Servakatte ülemine osa surutakse kinni laineplaadiga. Kui vasakut plaati on vajalik kitsamaks lõigata, tehakse seda piki laine põhja. Servakate kinnitatakse koos laineplaadiga üle ühe roovi. Kaldharja harjakatete paigaldamist alustatakse alt ülespoole. Kaldharja alustatakse otsaplaadiga harjakattega. Harjakatted kinnitatakse kahe naelaga harjalati külge, mis on harjalati hoidjatega kinnitatud sarikapaari tippu. Harjakatte alla paigaldatakse ventileeriv kaldharjatihend. Balti laine naturaalsetel hallidel plaatidel puuduvad ettepuuritud augud, otstarbekas on kasutada isepuurivaid tihenditega kruvisid või puurida ette naelaaugud. "Klassika" plaatide korral, mis on kujult ja mõõtmetelt analoogsed varem toodetud asbestisisaldavate suurte eterniitplaatidega, tuleb plaatide nurgad ära lõigata või paigaldada plaate nihkega (et 4 plaadinurka üksteise peale ei satuks).

PAKEND
"Balti laine" pakitakse 200 kaupa ja "Klassika" 100 kaupa puitalusele. Värvitud plaate tuleb pikemaajalisel ladustamisel (üle 10 päeva) hoida kinnises laos.


GARANTII JA HOOLDUS
Tootja annab kiud-tsementlaineplaatidele “Balti laine“ ja "Klassika" 15-aastase garantii veekindlusele, külmakindlusele ja vormipüsivusele ning 5-aastase garantii värvkattele. Kiudtsementplaadid on hooldusvabad.


SERTIFIKAADID
1. Keskus EhitusTest vastavustunnistus nr 01/11, 01.10.2001
2. TÜV Nord Baltik vastavussertifikaat nr 1115/01 29.09.2001. Toode kuulub katusekattematerjalide klassi K1.
3. Tervisekaitseinspektsiooni kasutusluba nr 1435 04.11.1998


ASBESTIVABA KIUDTSEMENT-LAINEPLAADI OMADUSED

  • kerge kaal
  • tulekindlus (klass K1)
  • ilmastikukindlus (vett mitteläbilaskvad)
  • mürasummutavad
  • ei sammaldu
  • paigalduse lihtsus ja ökonoomsus.
bestor-katus9.gif
bestor-katus10.gif bestor-katus11.gif