Fibo korsten

OSTA! Fibo korsten on kaasaegne kolmekihiline lahendus suitsugaasidele. Kandvaks konstruktsiooniks on fibo mantelplokk – ühelõõrilised korstnad mõõtmetega 360 x 360 mm ja 400 x 400 mm, topeltkorstnad 400 x 640 mm. Suitsulõõri sisekestaks on Saksamaa juhtiva tootja Schiedeli šamott-toru, siseläbimõõduga 160 või 200 mm. Isolatsioonimaterjal on spetsiaalne, väga vastupidav kivivill. Fibo korstnat soovitatakse suuremale osale küttekolletest – ka neile, mille suitsugaasi temperatuur on väga madal (alla 200 OC). Fibo korsten talub ka ülikõrget temperatuuri (1100 OC), mis tekib lõõris tahma

Moodulkorstnad ja suitsutorud

Ariento OÜ

Ariento OÜ esindab Eestis Leedu moodulkorstnate ja suitsutorude tootjat UAB VILPRA.
Küttekollete (katelde, kaminate jne) ohutu ja kindla töö tagamiseks on oluline osa korstnal. Kõrgefektiivsete ahjude ja katelde väljuvate suitsugaaside temperatuur on madalam kui traditsioonilistel ahjudel, mis põhjustab kondensaadi teket telliskorstna siseseinale ja soodustab selle lagunemist. Metallkorstende sisepind soojeneb kiiresti, samas takistab soojusisolatsioon korstna kiiret jahtumist, mis vähendab põlemissaaduste kondenseerumist korstna sisepinnale

Korstnale saab uue otsa päevaga

Oma Maja

Korstna ülemine ots ehk korstnapiip on oluline detail igal majal. Uue korstnapitsi ladumine nõuab kannatust, aega ja kogemusi.

Ehitaja valik: kas tellis- või moodulkorsten?

Oma Maja

Telliskorstna võib ehitada vanemat tüüpi ahjule ja sauna, moodulkorstna peaks ehitama moodsale kõrge kasuteguriga küttekoldele.

Hermeetiline voolik aitab vana korstnat uuendada

Oma Maja

Vana kivikorsten võib teenida veel kaua maja küttekoldeid, sest lõõride uuendamiseks on võimalik kasutada uudset tehnoloogiat.

Korstna eest tuleks hoolitseda kord aastas

Oma Maja

Hoolas majaomanik tellib vähemalt kord aastas kutselise korstnapühkija, kes lisaks korstnapühkimisele ja tahma eemaldamisele ka küttekollete ja korstna seisukorda objektiivselt ja spetsialisti pilguga hinnata oskab.