Küte

Energiasäästu portaal

Soojuse kulu hoone või korteri kütmiseks sõltub hoone suurusest, tehnilisest seisukorrast, temperatuuride vahest ruumis ja õues ning hoone küttesüsteemist.

Eesti paiknemine kliimavöötmes, kus nelja kuu keskmine välisõhu temperatuur jääb alla 0°C, loob olukorra, et peame oma eluruumide kütmisele kulutama aasta jooksul märkimisväärse summa oma sissetulekutest. Keskmine Eesti pere kulutab küttele viiendiku oma sissetulekust. Põhjamaades on see kulu mitu korda väiksem. Siin ei ole põhjus ainult meie sissetulekute erinevuses, vaid ka majad on ehitatud erineva kvaliteedi ja soojuspidavusega. Uuringute tulemused on näidanud, et kui väike-elamu elueaks võtta 50 aastat ja elamiskuludeks 100%, siis 20% kulub sellest maja soetamiseks ning 80% kasutuskuludeks. Viimasest omakorda kulutatakse küttele ca 60%.

Kuidas kütta säästlikult ja olla ikka soojas

eGain Estonia

Kuidas hoone energiakulu tõhusalt, kohe ja püsivalt vähendada? Kuidas teha seda olenemata sellest, millal hoonet on soojustatud või millal seda kavatsetakse teha? eGaini lihtne, ent tavalisest tunduvalt säästlikum küttejuhtimismoodus tugineb looduse pakutavate energiasäästuvõimaluste tõhusale ärakasutamisele igal ajahetkel, ööpäev ringi.

Klaasradiaator Termex

Termex OÜ

Klaas on tänuväärne materjal kehastamaks arhidektide, ehitajate ja disainerite julgeid ideid . Nüüd klaas ka kütab. Thermovit elegantne klaasradiaator on kombinatsioon absoluutsest läbipaistvusest, mitmekülgsetest võimalustest ja suurepärasest kvaliteedist. Ta sulandub harmooniliselt iga interjööriga ja toob juurde elegantsi ja uusi nüansse. Tavapäraste torude ja armatuuri puudumine annab disainerile piiramatu loomingulise vabaduse.

Ehitiste energiasäästlikkus on meie endi kätes

Oma Maja

Kinnisvarabuum on oma tuure pisut maha võtnud ja nii võib loota, et vahepeal kohati küllaltki hasartselt käitunud ostjad hakkavad oma otsuseid taas märksa tasakaalukamalt langetama.

Ebaefektiivne ventilatsioonisüsteem ja mustunud küttekolle raiskavad energiat

Äripäev

Kodu energiasäästlikumaks muutmiseks piisab ringkäigust oma elamises.

Tasakaalustamata keskküte ajab küttekulud lakke

Äripäev

Töötava keskküttesüsteemi kütuseapluse ja mürarikkuse vastu aitab selle täpne tasakaalustamine.

Sisekliimalahendus saab olla inimlik ja turvaline

Oma Maja

Kuna ees ootab paarisajapäevane kütteperiood on taas päevakorda tõusnud säästlikud ja turvalised küttelahendused ning inimlik sisekliima.

Passiivmajas on madalad küttekulud

Oma Maja

Tõsi, ka passiivmajas ei saa kütmiseta läbi, lihtsalt küttevajadus taolisel hoonel on väga väike.

Radiaatori surverõngastega vasktorud kipuvad tilkuma

Äripäev

Kuigi radiaatorite paigaldamisel on mugav kasutada surverõngastega vasktorusid, kipuvad need lekkima.

Küttekolded vajavad hooldust kaks korda aastas

Äripäev

Hooldamata katel ja põleti suurendavad kütusekulu 20-30 protsenti, lõpuks süsteem seiskub.

Energiamärgis paneb omanike aususe proovile

Äripäev

Tuleval aastal tekib kinnisvara ostjal või üürilevõtjal õigus nõuda omanikult energiamärgist, mis peaks aitama tal hinnata, kui suurte küttekuludega ta tulevikus peab arvestama.

Säästa tervislikult

Soojapidavad avatäited võimaldavad säästa energiat ja raha, ligi 40 protsenti soojusest lendab tuulde läbi vanade akende.

Ka küte ei saa läbi disainita

Oma Maja

Renoveeritud vanad majad, eriprojektiga eramud, omanäolised korterid - kõigis on võimalik kastutada tavalise soojuskandja asemel omanäolist disainradiaatorit.