Puuinfo

Puit on tugev ja kerge. Kui arvestada ehitusmaterjalide kaalu, on puit kõige vastupidavam. Õhukuiva kuuse- ja männipuidu tihedus (kg/m3 kohta) on ainult 1/13 terase ja 1/4 betooni tihedusest.

Ehitusplokk Durisol

Kui tahate ehitada kivimaja nii, et ei tekiks “külmasildu” ja oleks tagatud soojus- ning heliisolatsiooni head omadused, on üheks alternatiiviks ökoloogiline ja tervislik ehitusplokk Durisol. Durisol on looduslik ehitusmaterjal, mille põhikomponendiks on puit: kuuselaastud (90%), mis segatakse mineraalidega (8%) ja portlandtsemendiga (2%).

Harilik majavamm - puidu suurim vaenlane hoonetes

Oma Maja

Majavammist nakatunud puit pole mitte ainult vanade majade murelaps, ka uutes eramutes võib kehvasti paigaldatud soojustuse või liigniiskuse tulemusena vohama pääsenud majaseen teha palju pahandust.

Dekoratiivne ja seenekindel termopuit kardab koormust

Äripäev

Seenhaigustele vastupidav ja sooja hoidev dekoratiivne termopuit kardab päikest, koormust ning vett.

Puitkonstruktsioonid ja -ehitised vajavad väga head kaitset

AS Eskaro

Puit on elav materjal, mis sisaldab niiskust. Saematerjalides ja puittoodetes on samasugune rakkude ehitus nagu kasvaval puul. Seetõttu imavad saelauad väga hästi vett ning rohkem piki- kui ristisuunas. Eeskätt õhuniiskuse, aga ka nt vihmavee toimel muutub puidus õhuniiskus. Suhtelise õhuniiskuse kõikumisel püüab puit tasakaalustada niiskuse sisaldust kuivab kokku või pundub, mistõttu lauad võivad tõmbuda kõveraks. Väga tähtis on vähendada puidu loomulikku omadust imada vett, kasutades selleks spetsiaalseid puidukaitsevahendeid. Mida ette võtta puidu vaenlaste vastu?

Puidukaitse Eskaro

AS Eskaro

BIOSTOP - Sügavale imbuv puidukaitsekrunt, mis kaitseb puitu mädanemise, hallituse, sinetuse, aga ka putukate-kahjurite eest. Parandab dekoratiivsetepuiduviimistlusmaterjalide nakkuvust aluspinnaga.

Vilets puit mädandab maja ja rikub tervise

Äripäev

Valimata, niiske või metsakuiv puit koos sinavusega muudavad maja konstruktsiooni ebastabiilseks ja seenhaigusi levitavaks.

Immutatud puit püüab võistelda lülipuiduga

Äripäev

Süvaimmutatud puit ei asenda sajanditepikkust ehituspuidu sorteerimist.

Lihtsalt hunnikus lauad-prussid kaarduvad kolme-nelja päevaga

Äripäev

Kobarasse jäetud lauad ja prussid kaarduvad mõne päevaga ja saavad soodsaks pinnaseks tulevastele seenhaigustele.

Terrassipuit tahab pärast paari aastat sodist puhastamist ja õlitamist

Äripäev

Terrassipuidu valikul tuleb jälgida peale laualaiuse ka selle immutusklassi ja profiili.