Kuidas planeerida väikest kööki efektiivselt


Väikese köögi sisustuse ja asetuse paneb paika köögi planeering: kas tegemist on avatud, poolenisti avatud või hoopis suletud ruumiga, kuhu pääseb uksest. Või siis eraldi kööginurka ega -ruumi ei olegi ning söögitegemise ala võtab enda alla ühe seina elutoast.

Kui väikese köögi puhul tundub, et erilisi valikuvõimalusi kombineerimiseks ja planeerimiseks ei ole, siis see hinnang ei pea paika - ka väikest kööki annab efektiivselt kujundada, kui olla leidlik ja valida hoolega sisustust.


Kuidas sisustada kontor nii, et oleks vähem istumist


Kontoriroti argipäeva elavdamiseks ei ole pealtnäha justkui kuigi palju variante, aga tegelikult ei ole olukord sugugi nii trööstitu ja piiratud: leidub mitmeid võimalusi, kuidas töökeskkonnas istuvat asendit liikumise vastu vahetada.

Et personalile rohkem liikumisvabadust anda, tuleks tegelikult mõelda juba büroo planeerimise ja sisustamise ajal.


Magamistoa sisustusnipid, mis loovad und soodustava meeleolu


Me ei pruugi endale teadvustada, et magamistoa kujundusel on unele väga suur mõju. Visuaalne osa ei tundu nii tähtis, kui see, et toas oleks piisavalt hämar ja vaikne ning mugav voodi.
Kuna magamistoa sisustamine on meie endi kätes, saame me ruumi kujundamisel parema kvaliteediga une heaks üsna palju ära teha.
Kes ei tahaks ärgata puhanu ja reipana, täis tegutsemistahet ja energiat. Kui üks võimalusi und soodustava meeleolu loomiseks on tekitada magamistuppa sobiv atmosfäär, miks siis mitte seda ära kasutada.


Uued trendid ruumide valgustamisel


Tänapäeval on valgusti midagi enamat, kui lihtsalt valgusallikas - see on tähtis kujunduselement ja meeleolu looja. Tänu valgusallikatele saab ruumi atmosfääri väga lihtsalt, vaid hetkega, muuta.
Selleks tuleb eri tüüpi valgustid ruumi loovalt ja targalt paigutada.

Kuigi maja või korteri valguslahendus võiks stiili mõttes olla sarnase läbiva käekirjaga, ei tähenda see seda, et kõigis ruumides peaks olema täpselt ühesugused lambid. Näiteks lühter, mis sobib ideaalselt söögituppa, ei toimi tõenäoliselt samavõrd hästi lastetoas.
Nagu muudes disaini valdkondades, on ka valgustite maailmas omad trendid, millel tasub silma peal hoida.


KUIDAS VALIDA MÖÖBLIT RÕDULE?

Rõdu kasutatakse sageli suuskade, jalgrataste, hoidiste ja muude asjade hoiukohana. Nendele lisaruutmeetritele võib aga kujundada ka hubase puhkeala, kus nautida tassi kohvi ja avanevat vaadet, süüa hommiku- või lõunaeinet, üllatada kallimat romantilise õhtusöögiga, arutada uudiseid ja plaane või lihtsalt lõõgastuda ja veeta aega vabas õhus ilma korterist lahkumata. Käesolevas artiklis uurime lähemalt, millele peaks tähelepanu pöörama rõdumööbli valimisel.

Riiulid

Kaup24.ee

Mis toonides osta koju raamaturiiulid
Kuigi on võimalik osta raamaturiiuleid, mis on nii väikesed ja silmapaistmatud, et kipuvad naljaga pooleks öeldes ruumi lausa ära kaduma, siis enamjaolt on raamaturiiul pigem suurem mööbliese, millel on igas toas oma kindel koht.

Sisustamine

JAN&KEN OÜ

Sisustamise põhikriteeriumid
Eelarve
Kui palju on planeeritud kokku kulutada, ehk millise hinnatasemega on võimalik valida materjale, valgusteid, santehnikat?
Objekti tüüp
Valikud erinevad oluliselt kui otsida sisustust näiteks üldehituslikule äriobjektile või ehitada oma kodu. Ühel puhul domineerivad ratsionaalsed otsused, teisel juhul lähtutakse paljuski ka emotsioonidest.

Nõuandeid sisekujundusest

Stuudio Katrin Kask

Sisustamise võib jaotada laias laastus kaheks: oma kodu kujundamine ja ühiskondlike ruumide sisearhitektuur. Ühele meeldib hästi looduslähedane elustiil, keegi teine aga soovib, et ukselukud, valgustus, küte, kardinad, muusikakeskus jne. oleksid  reguleeritavad ühest puldist. Kui oma kodu peaks olema eelkõige selle elanikele meelepärane ning seal ei pruugi alati kajastuda  sisekujunduse viimane sõna, siis ühiskondlike ruumide sisekujunduse soovitaks jätta siiski professionaalide hooleks – seal on üldjuhul vaja lahendada hulgaliselt tehnilisi probleeme ning teadmatusest tingitud viperused ja maitsevääratused häirivad hiljem paljusid inimesi.

Ad-Notam vedelkristall-paneelid

Palazzo sisustussalong

Nüüd on kõigil võimalik tutvuda saksa kõrgtehnoloogia firma Ad-Notam vedelkristall-paneelidega, mis on tänaseks juba vallutamas oma näilise lihtsusega ja erilisi võimalusi pakkuva tehnoloogiaga maailma tippdisainerite poolt loodavaid interjööre.

Sisustuselemendid, mille pealt ei tasu kokku hoida


Kodu möbleerimine ja vajalikuga sisustamine on kulukas tegevus. Samas on see ettevõtmine, mida teeme iseenda ja oma pere jaoks, kellele soovime ju alati parimat.

Parim ei ole rahaliselt küll absoluutselt alati kõige kallim, kuid paraku kipub see siiski enamikel juhtudel nii olema.

Kui rahakott just puuga seljas ei ole, siis tuleb teha valikuid: mingid asjad tuleb soetada odavamad, et jääks selle võrra rohkem raha nende esemete tarbeks, mille pealt kindlasti kokku hoida ei tasu.

Kui ees seisab elamise sisustamine, siis võiks olla kuklas teadmine, et mis on need elemendid, mille osas saab teha rahaliselt mööndusi ja mille osas mitte. See teadmine on ostuplaanide ja sisustuse kavandamisel oluliseks abiks.